Nyomás alatt döntést hozni, angolul beszélni, eredményesen kommunikálni, erőforrásokat beosztani, csapatban vagy objektumorientáltan gondolkodni… Gondoltad volna, hogy ezekben mennyire hatékonyan segíthetnek a videójátékok? Sokan úgy hiszik, a videójátékok, az online gaming műfaja egyenes út az agresszív viselkedéshez és a függőséghez. Ez azonban rettentő távol áll a valóságtól. A videójátékok nemcsak a nyelvtanulásban és a koncentráció javításában segíthetnek, de sok helyütt már az állásinterjúkon is szűrőként alkalmazzák őket, a gamifikáció pedig az iskolákban is rendkívül hatékony segítség. Miért olyan fontos, hogy tisztában legyünk azzal, mit és mennyit lenne ideális játszanunk? És azzal, hogy mit játszik a gyerekünk? Mi történik, ha eltiltjuk a játéktól ahelyett, hogy megpróbálnánk megérteni, mit ad az ő életéhez a játék? Mert például lehet, hogy visszaadja az önbecsülését, amit tesiórán elveszít… Vagy éppen a reményt, a megtartó erőt egy súlyos betegség során. A Yettellel közös tavaszi évadunk második epizódjának vendége Kiss Imi gaming-újságíró és gamer, aki saját bevallása szerint mindig tank volt mindenben. Öveket becsatolni, ez egy sok elágazásos beszélgetés, ami garantáltan eltipor jó néhány sztereotípiát! Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Ezúttal nemcsak hallgathatod, hanem nézheted is a Popfilter epizódjait:
A WMN-csapatban többen is online társkeresőn találtak rá a szerelmükre – és olyan is akad, aki bár szórakoztató emlékeket köszönhet a műfajnak, végül nem ott várta a nagy Ő. Mindannyiunknak vannak rettenetes randisztorijaink, ám azt nem vitatjuk: még akkor is rengeteg pozitív hozadéka lehet a Tinder–Bumble-tengelynek, ha végül nem ott talál rád a szerelem.
Hogyan lehet két lábbal a földön állni, ha minden online mozzanatodat sok százezer ember követi? B. Nagy Rékának sikerült. És ez nemcsak hat mentett kutyájának jó, hanem nekünk is.
Hogy ki a tökéletes beszélgetőpartner egy nyári fesztivál kellős közepén? Csorba Lóránt, aki játszik a színpadon, akár zenéről, akár podcastfelvételről van szó. A közönség pedig így is, úgy is imádja.
Metzker Viki minden létező sztereotípiával megküzdött karrierje során, ám a kemény munka és a szakmai alázat immár két évtizede az ország legismertebb DJ-i között tartja. Karrierről, zeneiparról, a DJ-zés lelki hátteréről is mesélt.
Az Analog Balaton olyan gyorsan vált kultikussá, amilyen lassan építkezett az elején. Közönségsiker és szakmai díjak: mégis hogyan érhető el mindez tudatosság nélkül? A Popfilterben elmesélik.
Mindenki a humorát emeli ki elsőként, ám az legalább ugyanilyen fontos vonása, hogy mer és tud is nehéz témákról beszélni. Láb, smink, haj, menstruáció… Ebben a Popfilterben minden előkerült!
Tüzes vascipőben magát halálra táncoló mostoha, kivájt szemű, levágott kezű lányok, felnégyelt boszorkányok, gyereküket felfalni akaró édesanyák. Népmesekincsünk kapcsán egyre-másra feltörnek a kritikai hangok, azzal érvelve, hogy ezek már idejétmúltak, sőt egyenesen károsak a fiatalok számára. Mi a helyzet az alsósok Világszép Ilonkájával?
Ahogyan a jóléti társadalmakban a karácsonyt ünnepeljük, az nem csupán pazarló, de környezetkárosító is. Hogyan tudunk úgy egyszerűsíteni – nemcsak pénztárcakímélővé, hanem fenntarthatóbbá is tenni –, hogy közben az ünnep megőrizze a fényét? Többek közt erről beszélgettünk a Tudatos Vásárlók Egyesületének ügyvezetőjével, dr. Haraszti Anikóval.
Szülőként a legtöbben arra fókuszálunk az ünnepek alatt, hogy a gyerekeinknek, és esetleg a tágabb családunknak a lehető legjobb legyen az ünnep. Azon talán el sem gondolkodunk, mi hogyan ünnepelnénk, bennünket mi tenne boldoggá az ünnep idején. Éppen ezért megkérdeztem egy csapat anyukát (egy anyukacsoportban), hogy számukra milyen lenne az ideális karácsony.