Az, hogy annak idején hogyan bántunk a zsebpénzünkkel, mennyire határozza meg a későbbi pénzügyi hozzáállásunkat? Felidézzük, hogy mit tanultunk gyerekként a megtakarításokról, befektetésekről, és ebből mit hasznosítottunk vagy tanultunk újra felnőttként. A statisztikák szerint van különbség a férfiak és a nők között ezen a téren, a nők óvatosabbak és hosszabb távon terveznek, a férfiak bátrabban kockáztatnak. De vajon a befektetés a gazdagok kiváltsága, vagy átlagemberként is elérhető lehetőség? A számok azt mutatják, hogy a legtöbben fontosnak tartják a megtakarítást, de nem tart még mindenki ott, hogy belevágjon. Pénzügyi célokról és lehetőségekről beszélgetünk Fiala Borcsával, a WMN főszerkesztőjével, Krajnyik Cintiával, a WMN social média vezetőjével és Cselovszki Róberttel, az Erste vállalati és pénzügyi piacok üzletágvezetőjével, valamint az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatójával. Moderátor: Tóth Flóra.
–
Itt hallgathatjátok meg a beszélgetést:
Itt pedig meg is nézhetitek:
Itt pedig a Mindent bele! többi epizódját találjátok:
Ha valaki inkább humán beállítottságú, és soha nem volt része semmiféle pénzügyi képzésben, annak bizony sok fejfájást okozhat az anyagi dolgainak kezelése, legyen szó lakáshitelről, magánnyugdíjpénztári számla nyitásáról, vagy befektetésekről. Azonban saját magunkat lőjük lábon, ha nem képezzük magunkat legalább minimálisan, és nem ragadjuk meg azokat a lehetőségeket a tanulásra, amiket egyébként a bankok is kínálnak. Ráadásul ingyen.
Mit tud egy 89 éves nagymama pénzről, tervezésről, megtakarításról? Még az is lehet, hogy többet, mint mai harmincas unokája. Szabó Anna Eszter a nagymamájával, Vilmával beszélgetett múltról és jövőről, meg arról, ami közötte történik. Tanulságos. Cikk és videó itt:
Tippek és tanácsok ADHD-val és diszkalkuliával küzdőknek, hogy egyszerűbbek legyenek a pénzügyek, és az ügyintézés is jobban menjen. Egy-egy megoldás néha talán furcsa lesz a környezetünk számára, de nem az a fontos, hanem hogy nekünk beválik valami!
A bűnözők célja, hogy a fiktív sztori hallatán az ijedségből reagáló hívott fél kiadja a bankkártyaadatait vagy az internetes bankja belépési adatait, vagy esetleg olyan programot telepítsenek, amelynek segítségével kinyerhetik azokat. Az ilyen típusú csalásokhoz erős szégyen társul, a kárvallott gyakran bevallani is fél, hogy átverték.
Tavaly vezette be a Sziget Fesztivál, hogy minden vendéglátóegység kínáljon legalább egy ételt nyomott áron. Ez az összeg 2023-ban 2500 forint volt, idén azonban az infláció nyomán 3200 forintban állapították meg az úgynevezett budget friendly, azaz pénztárcakímélő fogások felső határát. Lássuk, mit lehet enni, inni a legnagyobb magyar fesztiválon, és mennyiért, illetve mit takar egészen pontosan a spórolós ételsor!
A csalók elleni leghatékonyabb fegyver a tájékozottság – ugyanis amikor már megtörtént a baj, a hatóságok csak nagyon ritkán tudják felgöngyölíteni a szálakat, az esetek többségében a bűnözők nyom nélkül eltűnnek az áldozat pénzével, és senki nem kárpótolja őt a veszteségéért.
„Nekem alkatilag pont megfelel ez a néhány négyzetméter” – mondja az újlipótvárosi Láng Téka tulajdonosa, Rédei Éva diplomás könyvesboltvezető, aki jóformán ránézésre tudja a belépőről, milyen kötettel tér majd haza. A tékában apró a tér, mégis szokatlanul sok a levegő.
Néhány hónappal ezelőtt került be a családi naptárunkba, hogy a férjem november közepén három hétre elmegy majd turnézni Dél-Amerikába. Azon túl, hogy nyilván nagyon izgatottak lettünk, mert hát mennyire menő dolog ez, rögtön belém hasított a pánik, hogy te jó ég, három hétig egyedül leszünk majd én és a gyerekek, plusz a rengeteg munka. Már egy hete, hogy a férjem hazajött a nagy utazásból, és jelentem: túléltük. De sok mindent átgondoltam.