Barabás Lőrinc trombitaművész: A kelet-európai nyomasztás is tud hiányozni az embernek – Elviszlek magammal
Rovattámogatás
2024. június 12.
|
DTK
Nagyon izgalmas karakter. A szülei úgy nevelték, mint az ép végtagokkal született testvéreit, ezért nem is élte meg különlegesnek magát. Olyannyira, hogy a tükörbe nézve néha meglepődött azon, hogy nincs keze. Az egész lényét egyszerre lengi körbe a derű és a szomorúság. Belülről azt érzi, nem szeret a középpontban lenni, mégis úgy alakult, hogy köré szerveződnek emberek, zenekarok. Erre mondják azt az ismerősei, hogy központi figura, vezető típus – amit nem annyira szeretett tőlem hallani. Az úszócsapatban ő volt a „bezzeggyerek”, aki olyan tehetséggel mozgott a vízben, hogy az edzője paralimpiai bajnokot akart faragni belőle Sydney-ben vagy Londonban. De neki nem volt hozzá kedve és szorgalma, inkább a zene hívására hallgatott. 12 évesen kezdett trombitálni, kamaszkorában bejárta stoppal Európát, és utcazenélt, de mindig hazajött, mert a hiányérzet hazahozta – ekkor mondta a címben szereplő mondatot a „kelet-európai nyomasztásról”. Aztán elvégezte a Zeneművészeti Főiskolát, zenekarokban játszott, a szélesebb közönség a Barabás Lőrinc Eklektricben ismerte meg, ahol Fábián Juli és Sena énekelt. Vajon el lehet-e tartani egy családot a művészlétből? Hogy fér meg az apaság és a zenészélet? Mit lát, amikor a hatéves kisfia hangszerekkel kísérletezik? Mit kezdett a fiatalon jött népszerűséggel és mit azzal, ha most egyedül áll a színpadon, a vállán minden felelősséggel? És miért felszabadító számítógépen zenét írni valakinek, aki végtaghiánnyal született? Elviszlek magammal: Barabás Lőrinc trombitaművész, zeneszerző.
Neked ajánljuk
Elviszlek magammal –
2024. november 20.
Anyukája révén szerb, apukája oldaláról magyar, ő viszont úgy érzi, a magyaroknak nem elég magyar, a szerbeknek nem elég szerb. Ismerős számára a kisebbségi léttel járó „nem vagy idevaló” érzése – nekem viszont az az érzésem, hogy éppen ez, a vérében hordozott sokféleség miatt izgalmas. Ember Márk színész az Elviszlekben.
0 like / 0 dislike
15 megosztás
Elviszlek magammal –
2024. november 13.
–
DTK
„Nem bánom már, hogy az élettől ezt a feladatot kaptam” – mondja mosolyogva az autóban, miután elmesélte elképesztő és kőkemény történetét. Kiss Péter Pál nyolcévesen került kerekesszékbe addigi, totálisan szabad falusi életéből. Újra kellett tanulnia élni és álmodni. Mára kétszeres paralimpiai, négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok. Ismerjétek meg őt!
0 like / 0 dislike
19 megosztás
WMN Life –
2024. november 8.
–
BG
Nagyon erős értékrend szerint mond igent vagy nemet valamire Jakupcsek Gabriella, hiszen túl sokszor tapasztalta meg, milyen a megalkuvásokkal teli élet.
0 like / 0 dislike
9 megosztás
Elviszlek magammal –
2024. november 6.
–
DTK
Válás, vetélés, szülők elvesztése, gyerek kamaszkora, szakmai megalkuvás… nincs téma, amibe Jakupcsek Gabriella ne állna bele, szinte zavarba ejtő szókimondással. De ehhez az kellett, hogy végigmenjen azon az úton, ami a saját, személyes szabadságához vezetett.
0 like / 0 dislike
26 megosztás
Elviszlek magammal –
2024. október 30.
–
DTK
Pálmai Anna épp ezerrel dolgozik magán, amiből kívülről az látszik, hogy egyik pillanatban ömlik belőle az érzés és gondolat, a következőben pedig megáll, hogy mérlegelje, mi az, amit megoszthat a nyilvánossággal, és mi az, amit még gyúrnia kell. Az Elviszlek e heti epizódja izgalmas utazás egy érzékeny ember önismereti terápiájába.
0 like / 0 dislike
1 megosztás
Elviszlek magammal –
2024. október 23.
60 év alatt 60 tévéműsort készített, mégsem elégedett azzal, ahogy a munkásságát megítélik a szakmában. Az emberek szeretete (amit a napig érez) azonban kárpótolta minden díjért. Felesége, Éva elvesztése korszakhatár az életében, ami után, úgy igazából soha nem tudta újraépíteni magát. Ma unokázik, barátokkal találkozik, utazik és (néha) tévét néz, – de nem igazán tetszik neki, amit a dobozban lát.
0 like / 0 dislike
38 megosztás