Az Erste támogatásával második alkalommal adjuk át a díjat azon 35 év alatti nőknek, akik céljuk, küldetésük megvalósítása előtt, vagy annak elején tartanak, és szükségük van arra, hogy valaki ország-világ előtt azt mondja nekik: higgy magadban, mi hiszünk benned! 

De mielőtt bemutatnánk a kategória jelöltjeit, néhány fontos információ: 

Szavazni február 23-ig tudtok EZEN a linken, egy IP-címről kategóriánként egyszer. A díjakat – a Nyoszoli Kinga iparművész által tervezett üvegszobrokat, valamint  a személyenként félmillió forintos alapítványi vagy egyesületi támogatást – pedig március 8-án, a WMN tizedik születésnapja alkalmából megrendezett WMN Fesztiválon adjuk át, ennek részleteit ITT találjátok.

És akkor íme, a jelöltek:

Ivicsics Borbála – végtaghiányos aktivista

Fotó: Chripkó Lili/WMN

Kezek nélkül született, de olyan természetességgel tekint önmagára és a fogyatékkal élő emberekre, hogy mindenki megérti: nincs olyan, hogy a test jobb vagy rosszabb, mert nem lehet egyetlen állandó normának megfelelni. Testek vannak, emberek vannak – ezernyi színben és formában. Borbála húsz évesen találta ki, hogyan vezethetne autót és meg is valósította. Jelenleg közlekedésmérnökként a BKK referenseként az a célja, hogy a budapesti közlekedés akadálymentes legyen. Emellett Csángó Dániel közgazdász (aki egyébként kerekesszékes) csapatával a személyi asszisztencia fejlesztésén és bevezetésén dolgozik, hogy levehessék a gondozói terhet a családtagok válláról. Esélyegyenlőségi erőfeszítéseiben Líra kutyája segíti. 

Simon Gabriella – autizmusban érintett családokat segítő aktivista

Fotó: Raboczki Sára

A Vízityúk Vizitúra Egyesület az Autistákért ifjúságszakmai vezetője. Évek óta azért dolgozik, hogy az autisták teljes értékű tagjai lehessenek a társadalomnak. Öccse autizmusban érintett fiatal, így a családjában ő maga is tapasztalja a társas kapcsolatok beszűkülését, a kívülállást, a magányt, amivel az autista embereknek és hozzátartozóiknak szembe kell nézniük. Ezen érzések enyhítésére jöttek létre – Wermeser Anita ötlete nyomán – az Élj - Együtt lenni jó! táborok, amelyek szervezésében és lebonyolításában Gabriella oroszlánrészt vállal. A családi élménynyaralásokon egy héten keresztül 15 érintett fiatal, valamint szülők és testvérek kapcsolódhatnak ki egy elfogadó, támogató és fejlesztő közegben. Együttlétüket terapeuták, önkéntesek és gyógypedagógusok segítik. Azért dolgoznak, hogy minél több érintett családot tudjanak fogadni ebben az egy hetes csodatáborban, ahol fejlesztenek, kapcsolódnak és leginkább nevetnek anélkül, hogy magyarázkodni vagy szégyenkezni kellene bárkinek.

Sipos Adrienn – kórházpedagógus 

Kép forrása: Sipos Adrienn

Küldetése, hogy tartósan vagy súlyosan beteg gyerekek számára szebbé varázsolja a világot. Munkáját hét évig önkéntesként végezte, három éve pedig kórházpedagógusként dolgozik. Az általa segített gyerekek a felépülés ideje alatt teljesen elestek az állami oktatás nyújtotta lehetőségektől. Adrienn a pedagógia kreatív eszközeivel, egy gyermekorvossal és egy pszichológussal az oldalán igyekszik egy gyermek-centrikusabb gyógyulás felé terelni az érintett gyerekek és családok életét. A beteg gyerekek kiszolgáltatottságát saját bőrén is tapasztalta, ezért ma, már egészséges felnőttként, jelenlétével és munkájával próbálja csökkenteni a betegségből és a kórházi tartózkodásból fakadó szorongásokat és félelmeket.

A Higgy magadban! Különdíj döntőseire február 23-ig tudtok szavazni, itt:

WMN szerkesztőség