Gyémánt Ágnes
LMBTQ gyermekek szülei és támogatói Facebook-csoport
2017 óta szervezi a közösség életét és programjait. Évente családi napot, havonta szülői találkozókat tartanak, ahol az érintett családtagok tapasztalatot cserélhetnek és segíthetik egymást. Gyakran ez az első közösség, ahol a szülők nyíltan beszélnek másokkal, miután gyermekük előbújt. Emellett személyesen is segít; szinte folyamatosan rendelkezésre áll, meghallgat, csetel, segít, eligazít. Célja, hogy az érintett szülők tudják: nincsenek egyedül.
Kovács Petra
Fogvatartottakért és Családjukért (FECSKE) csoport
A korábbi fogvatartottakból, családtagjaikból és szakemberekből álló hálózat azért jött létre, hogy segítse a szabadultak társadalmi reintegrációját és a bűnismétlés elkerülését. Ennek egyik eszköze, hogy a börtön valóban „csak” szabadságelvonás és méltányos büntetés legyen, ne járjon extra, olykor embertelen nehézségekkel. Petra a hozzátartozókkal, elsősorban az egyedül maradt nőkkel van napi kapcsolatban; jogi tanáccsal, figyelemmel és lelki támasszal segíti őket. Korrekt és méltányos, biztos támasz a börtön által érintetteknek.
Kovalcsik Kriszti
a Lustalány online közösség alapítója
A testfunkcionalitást, elfogadást és a sokszínűség támogatását zászlajára tűző influenszer negyvenezres Instagram-közösségének motorjaként olyan témákat és ügyeket karol fel, amelyek fájón sokakat érintenek. A Lustalány nevet nem ő választotta magának, hanem abban a társadalmi közegben égett rá még gyerekként, amelyben testsúlya alapján leértékelték és stigmatizálták. Őszinte szembenézéssel és egyéni küzdelmei feltárásával teszi a társadalmi párbeszéd részévé a táplálkozási zavarok és a fenntarthatóan működtethető egészséges életmód ügyét.