Csokis banáncsoda habos krémmel és piskótával
Vasárnapi süti – nem csak vasárnapra

Biztos, hogy a gyerekek kedvence lesz a roppanós csokoládéval bevont banán piskótatalpakon tálalva. Egyszerű az elkészítése, és a végeredménnyel garantáltan mindenki elégedett lesz. Creatorunk, Nagy Fruzsi cukrász írása – recepttel.
–
Csokis banánszelet, azaz a „Schokobanane”
Abban a németországi régióban, ahol lakom, ez egy közkedvelt édesség fesztiválokon, illetve tavasszal és nyáron a pékségek kínálatában. Nagyon egyszerű elkészíteni, és sokféleképpen variálható. Ha otthon felhalmozódtak a húsvéti csokinyuszik, nyugodtan használjuk fel őket ehhez a recepthez – szerintem a gyerekek is örülnek egy kreatív újrahasznosításnak, mi anyukák pedig annak, ha egy kis gyümölcs is kerül a csoki alá.
@wmn.hu A gyerekek új kedvence érkezik: roppanós csokoládéval bevont banán piskótatalpakon tálalva. 🍌 Nagy Fruzsi cukrász @cukrasztitkok , WMN Creator receptjét egyszerű elkészíteni, de annál nagyobb lesz a siker – szó szerint minden falat boldogság! 💛 📌 Hozzávalók: – Kakaós étbevonó vagy csokoládé – Piskóta – Vajkrém – Banán Készítsétek el, és figyeljétek, ahogy az utolsó darab is villámgyorsan eltűnik! 😉 #wmn #wmnmagazin #wmncreator #recept #schokobanane #banánospiskóta ♬ eredeti hang – WMN Magazin - WMN Magazin
Hozzávalók:
-
Kakaós étbevonó vagy csokoládé
-
Piskóta (lehet bármilyen könnyen vágható süteménylap), a klasszikus piskóta receptjét ITT találjátok
-
Vajkrém
-
Banán
Elkészítés:
-
Süssünk egy adag piskótát. Készülhet kevert tésztából is: kakaós, brownie vagy akár muffinalap is jó.
-
Vágjuk félbe a banánokat, majd kenjük le a felületüket citromlével, hogy megelőzzük a barnulást.
(A citromlé természetes módon gátolja az oxidációt, ezért marad a banán tovább friss.)
-
A banánokat használjuk sablonként, és vágjuk ki a megfelelő méretű piskótaalapokat.
-
Készítsük el a vajkrémet. Én most egy gyors mascarponés változatot használtam (lásd lejjebb).
-
A kivágott sütialapokra nyomjunk vajkrémet, majd helyezzük rájuk a fél banánokat.
-
Hűtsük le őket a hűtőben vagy mélyhűtőben, amíg a vajkrém megszilárdul.
-
Melegítsük meg a csokoládét vagy kakaós étbevonót.
-
Ha a vajkrém megdermedt, öntsük le a csokival – figyeljünk, hogy mindenhol egyenletesen fedje.
-
Ízlés szerint díszítsük szórócukorral, csokoládéforgáccsal vagy akár liofilizált gyümölccsel.
Gyors vajkrém ötletek:
-
Német vajkrém: Sűrű főzött pudingot és vajat 1:1 arányban keverünk.
-
Amerikai vajkrém: Vaj + porcukor (1:1), és 100 g-onként 1 ek tejjel lazítva. (Nagyon édes!)
-
Mascarponés vajkrém: 200 g vajat 150 g porcukorral habosra keverünk, majd hozzáadunk 150 g mascarponét.
Azt hiszem, kijelenthetjük, hogy a csokoládé az egyik legkedveltebb alapanyag a cukrászvilágban. Sok misztikum övezi, pedig egy csodálatosan sokszínű termék, amelyből rengetegféle édesség készíthető – a táblás csokoládéktól kezdve a krémeken át egészen a bonbonokig. Sőt, sós ételekben is megjelenik, például a mexikói konyha egyik kedvelt alapanyagaként.
Mégis, gyakran tapasztalom, hogy sokan máig összekeverik a csokoládét a tortabevonóval – amit gyakran kakaós étbevonónak is hívunk.
A boltok polcain számos különböző márkájú bevonóval találkozhatunk. Ezek azonban nem minősülnek valódi csokoládénak, élvezeti értékük is jóval alacsonyabb. Előnyük viszont, hogy rendkívül könnyen kezelhetők: olvasztás után azonnal használhatók, nem igényelnek temperálást. Magas zsírtartalmuk miatt – fontos! – semmiképp ne adjunk hozzájuk plusz olajat vagy zsiradékot, mert az ront a végeredményen.
Amikor megdermednek, a felületük puhább, így könnyebben vághatók, viszont a színük jellemzően fakóbb, mint a valódi csokoládéé. A táblás tortabevonók tartalmazhatnak kakaót, de kaphatók olyan változatok is, amelyek kakaópor nélkül készülnek, különféle színekben. Mikrohullámú sütőben vagy vízgőz felett nagyon könnyen felolvaszthatók.
Tarts velem jövő héten is!
Minden héten hozok egy új süteményreceptet, aminek elkészítése közben együtt tanulhatunk. Senki sem születik profinak – ha elmesélném, hányszor rontottam el egy-egy cukrászati próbálkozást, biztos meglepődnétek. De pont ezekből a hibákból tanultam a legtöbbet, és most ezek alapján tudok nektek hasznos tippeket adni, hogy ti már könnyedén elkerüljétek őket.
Ha eddig nem mertetek belevágni a sütésbe, vagy sok kudarc ért benneteket, akkor tartsatok velem – klasszikus és különleges recepteket hozok nektek, amikkel a sütés nemcsak élmény, hanem siker is lesz!
További tippekért, trükkökért, receptekért kövesd Fruzsi Cukrásztitkok-oldalát a Facebookon is!
Képek: Nagy Fruzsi