Kimenő Radival: őszi moziajánló filmrajongóknak
Filmek, filmfesztiválok és izgalmas vetítések egy helyen.
Filmek, filmfesztiválok és izgalmas vetítések egy helyen.
Interjú Woody Allen filmrendezővel a Brooklyni mese című darab kapcsán, aminek világpremierje a Belvárosi Színházban lesz, október 4-én.
A sok válás és bizonytalanság közepette megnőhet a barátságok szerepe a lelki jóllétünkben, ahogy erre a Január 2. című új magyar film, és a friss pszichológiai kutatások is rámutatnak.
Épp negyedszázada mutatták be az Egyesült Államokban az Amerikai szépség című filmet, amelyben Kevin Spacey olyan plasztikusan formálja meg a kapuzárási pánikkal küszködő, unalmas, külvárosi életéből kitörni vágyó családapát, hogy 25 évvel később is borsódzik tőle az ember háta. Íme, néhány érdekesség a filmről.
Az Ember a rács mögött című veszprémi kiállítás nem könnyed tárlat, viszont nagyon fontos. Olyan világba kalauzol, amelynek létéről szeretünk nem tudomást venni. Megindító élettörténeteket, érzéseket ismerhetünk meg, és kicsit talán jobban megértjük, mit tesz a börtön egy ember lelkével. Dián Dóri ajánlja figyelmetekbe a megrendítő kiállítást.
„Elek apó felismerte, hogy a jövő és a magyarság megmaradásának kulcsa a gyerekek kezében van, és a mese bővíti, gazdagítja a szókincset, fontos a személyiségfejlődésben.”
Izgatottan, de félve nyitottam ki a magyar származású klinikai pszichológus, Edith Eva Eger új könyvét. A döntés és Az ajándék után gyanítottam, hogy A balerina is olyan olvasmány lesz, amit nem lehet majd az utolsó mondat után becsukni, felrakni a polcra és menni tovább, hanem napokig velem lesz, és csak a jóég tudja, milyen kapukat nyit meg bennem.
A Netflix új, Bármit, csak ezt ne című sorozata (Nobody Wants This) egy rabbi és egy szexualitásról nyíltan beszélő podcaster történét meséli el, akik bár szinte első látásra egymásba szeretnek, mégis annyira más világból jönnek, hogy még annál is több az akadály előttük, mint hinnék.