Csernus Imre: „Megbocsátottam apámnak, hogy bántott” – Elviszlek magammal
Rovattámogatás
2018. december 19.
|
DTK
Csernus Imre nem a riporterek álma. Ezt ő is tudja magáról, talán még egy kicsit rá is játszik. Szinte minden interjúja arra fut ki, hogy elkezdi elemezgetni a vele szemben ülőt. Vagy esetemben a mellette ülőt. Most is hamar eljutottunk ide, az első pillanattól kezdve éreztem, hogy figyel engem... hiszen ez a munkája és a stílusa. Nekem viszont az, hogy elérjem: beszéljen magáról az, aki beül mellém az autóba. Aztán egyszer csak történt valami, egy kérdésbe sűrített fordulat, és mintha helyettem végre elkezdett volna saját magára figyelni. Mesélt a szüleiről, arról, hogy az apukája miért bántotta, és ő hogyan dolgozta fel a kemény gyerekkorát. Talán ennek is köszönhető, hogy egy ponton én is a szokásosnál jobban megnyíltam. Szóval a végén beszélgettünk egy jót mindannyiunk szülői örökségeiről, a saját magunkon végzett munka és a kíméletlen szembenézés fontosságáról, a házasságokról és kapcsolódásokról, na meg arról, hogy miért kell másképp edzeni a női és férfi sportolókat. Elviszlek magammal: Csernus Imre
Neked ajánljuk
WMN Life –
2017. július 28.
–
GyD
„– Van olyan visszatérő probléma, amit több csapatnál és játékosnál is tapasztalt?
– A konstans önbizalomhiány, és az éles helyzetekben történő beparázás.”
Csernus doktor készítette fel a női vízilabda-válogatottat a vb-re. Erről beszélgettünk vele.
39 like / 5 dislike
833 megosztás
WMN Egszsg –
2024. június 1.
–
DTK
A daganatos megbetegedések esetén a korai felismerés létfontosságú, életek múlhatnak rajta. A diagnosztika fejlődik, miért van akkor mégis, hogy egyre több fiatalt diagnosztizálnak már hazánkban is rosszindulatú daganattal? Min múlik mindez? Mennyiben befolyásolja a rákos megbetegedések kialakulását a genetika, és mennyiben az életmód? D. Tóth Kriszta többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ magyar onkológusok segítségével.
0 like / 0 dislike
218 megosztás
Kult –
2024. július 15.
–
SzHA
Shannen Doherty egyszerre sikeres és hullámzó pályája mellett nem csak színésznőként hagyott nyomot: emberként is. Tabudöngető módon állt ki a nyilvánosság elé, adott hangot a betegséggel járó nehézségeknek és beszélt a benne munkáló élni vágyásról. Mi pedig, akik hallgattuk, egyszerre voltunk hálásak, jöttünk zavarba, tiszteltük a bátorságát – és kívántuk, hogy valami csoda folytán mégis meggyógyuljon.
0 like / 0 dislike
26 megosztás
VIM –
2024. október 18.
–
WMN
Hogyan tud az ember megküzdeni a gyászával, és a ténnyel, hogy mindkét szülőjét rövid időn belül elveszíti, miközben egy „menő ügynökségnél” dolgozik, ahol a kedvesség, a haverkodás, a kapcsolatépítés mindennek az alapja? Olvasói vallomás.
0 like / 0 dislike
27 megosztás
WMN Ügy –
2024. május 15.
–
MZS
„16–21 éves koromig voltam a Thália Tanoda diákja, ezalatt szexuálisan, fizikailag és verbálisan is bántalmazott” – mondja Hunyadi Emőke, aki végül pert indított korábbi tanára ellen.
0 like / 0 dislike
58 megosztás
WMN Ügy –
2024. május 28.
–
GySz
Egy indulatos társadalom erőszakos közéleti kommunikációs klímájában nevelkedő gyerekek gyakran már feszülten érkeznek meg az iskolába. Ott aztán egy jelentős erőforráshiánnyal küszködő oktatási rendszerrel és gyermekvédelemmel találkoznak. Nem kell csodálkozni azon, hogy a gyerekek egyre erőszakosabbak egymással. Hiszen nekünk tartanak tükröt.
0 like / 0 dislike
56 megosztás