Chatszoba, Messenger, fórumok, blogok, kommentszekciók, FaceTime, közösségi platformok… Amióta létezik internet, rendszeresen újra kell értelmeznünk, amit a kommunikációról tudtunk. A mai Popfilterből kirajzolódik, hogy mennyire széles a lehetőségek választéka, amit az online kommunikáció adhat nekünk, ugyanakkor az is, hogy mennyire új és képlékeny minden még, s emiatt elengedhetetlenül fontos, hogy észnél legyünk. Sőt: akár másoknak is segítsünk észnél lenni. Legyen szó karrierépítésről vagy az ország másik felében élő családunkkal való kapcsolattartásról, ha okosan használjuk az internetet, minden sokkal egyszerűbb. „Lejárt szavatosságú” emojik és felfutó platformok, legendás online terek, kommunikációs csatornák, amelyek áldásnak, és olyanok, amelyek inkább átoknak számítanak: ezekről mind-mind szó esik, és közben, ahogy azt megszokhattátok, jönnek a sztorik is. A Popfilter tavaszi évadának partnere a Yettel, és olyan témákat járunk körül, amelyek alapjaiban befolyásolják a populáris kultúra alakulását is. Az első epizód vendégei pedig: Linczényi Márkó zenész, műsorvezető és Steigervald Krisztián generációkutató. Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Ezúttal nemcsak hallgathatod, hanem nézheted is a Popfilter epizódjait:
Szabados Ági és Steigervald Krisztián nosztalgiáznak, máglyarakást sütnek és közben arról beszélgetnek, hogyan alakult át a konyha szerepe a generációk életében.
Steigervald Krisztián a generációkutatás rocksztárja, elképesztő sikerszériát fut az elmúlt években. Mint az ország elsőszámú szakembere a témában azt mondja: valójában generációkba csomagolt önismeretet oktat, ami szerinte a XXI. század legfontosabb képessége. Most magáról is mesél – sokkal többet, mint szokott.
„Egy piperkőc, arrogáns csajozógépből, egy ficsúrból egy normcore apává faragódtam” – magunk sem fogalmazhattunk volna jobban. Linczényi Márkó tényleg a szemünk előtt nőtt bele az életbe, és jutott el a The Kolin glampop frontemberségtől a kétgyerekes, átgondolt kispapaságig. Itt az új Elviszlek, nézzétek:
A Ki vele! ötödik epizódjában az öregedés a téma, amiről Pásztor Erzsi színész, Linczényi Márkó zenész, műsorvezető, Bányai Judit influenszer, dr. Márky Ádám orvos, longevity-szakértő, D. Tóth Kriszta és Csepelyi Adrienn moderátor beszélgetnek.
Egy merő véletlenségből született, döbbenetes eredményű médiakísérlet kapcsán, Dián Dóri a kommentelési kultúra jelenségeinek és a cikkfogyasztási szokásainknak próbált utánajárni. (A cikket érdemes elolvasás után kommentelni...)
Both Gabi dr. Kádár Annamária pszichológus, Steigervald Krisztián generációkutató, illetve az ismerősei segítségével annak járt utána, vajon mi a boldogság, dönthetünk-e felőle, és mi változik a boldogságra való képességünkben, mire felnövünk.
Japánban a házasság gyakran a név és a szakmai identitás feladását is jelenti a nők számára, a törvény ugyanis 1947 óta előírja, hogy minden házaspárnak közös vezetéknevet kell viselnie. Most azonban úgy tűnik, változhat a helyzet.
Egy családi veszteség is szerepet játszott abban, hogy kardiológus lett. De milyen út vezetett számára az asztronauták izgalmas, rejtett és mérnöki pontosságú világába? Dr. Nagy Klaudia Vivien szerint az orvoslás már ma is egy kicsit sci-fi-szerű, a növekvő nemi egyenlőség viszont egyáltalán nem a jövő zenéje.
A Virgin Island első része – ami május 12-én debütált a Channel 4-en – nagyon más módokon felkavaró, mint az összes többi reality-élmény eddig. A valóságshow-nak nevezett műfaj, mint emberkísérlet, szintet lépett, és ez rengeteg kérdést felvet.