Chatszoba, Messenger, fórumok, blogok, kommentszekciók, FaceTime, közösségi platformok… Amióta létezik internet, rendszeresen újra kell értelmeznünk, amit a kommunikációról tudtunk. A mai Popfilterből kirajzolódik, hogy mennyire széles a lehetőségek választéka, amit az online kommunikáció adhat nekünk, ugyanakkor az is, hogy mennyire új és képlékeny minden még, s emiatt elengedhetetlenül fontos, hogy észnél legyünk. Sőt: akár másoknak is segítsünk észnél lenni. Legyen szó karrierépítésről vagy az ország másik felében élő családunkkal való kapcsolattartásról, ha okosan használjuk az internetet, minden sokkal egyszerűbb. „Lejárt szavatosságú” emojik és felfutó platformok, legendás online terek, kommunikációs csatornák, amelyek áldásnak, és olyanok, amelyek inkább átoknak számítanak: ezekről mind-mind szó esik, és közben, ahogy azt megszokhattátok, jönnek a sztorik is. A Popfilter tavaszi évadának partnere a Yettel, és olyan témákat járunk körül, amelyek alapjaiban befolyásolják a populáris kultúra alakulását is. Az első epizód vendégei pedig: Linczényi Márkó zenész, műsorvezető és Steigervald Krisztián generációkutató. Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Ezúttal nemcsak hallgathatod, hanem nézheted is a Popfilter epizódjait:
„Egy piperkőc, arrogáns csajozógépből, egy ficsúrból egy normcore apává faragódtam” – magunk sem fogalmazhattunk volna jobban. Linczényi Márkó tényleg a szemünk előtt nőtt bele az életbe, és jutott el a The Kolin glampop frontemberségtől a kétgyerekes, átgondolt kispapaságig. Itt az új Elviszlek, nézzétek:
Szendvicsgeneráció: azon egyének, akik egyszerre gondoskodnak a gyerekeikről és a szüleikről (valamint saját magukról), ezen okból kifolyólag extrém terhelés nehezedik rájuk az ünnepek ideje alatt. Is. Ha közéjük tartozol, adunk pár tippet, amivel könnyebbé teheted ezt az időszakot.
Mindannyian ismerünk unokákat és nagyszülőket, akik között különlegesen jó a kapcsolat. És talán olyat is láttunk már, hogy egy remek nagyszülő a saját gyerekeivel annak idején sokkal kevésbé találta meg a hangot. Ilyen történetek következnek:
Harmadik éve, hogy nyaranta egy hetet Steiner Kristóf és Nimrod Dagan methanai elvonulásán töltök. Idén egy olyan barátságot hoztam magammal haza, amilyenben még sosem volt részem, ugyanis 36 év korkülönbséggel köttetett.
Takács Katalin a tavalyi évadban – 73 évesen – elvállalta, hogy A vágy villamosa című világhírű színdarabban életre kelti Blanche alakját. Azét a nőét, aki a darab szerint a harmincas éveiben jár. Nagy színészi- és életbátorságra vall tőle ez a lépés, viszont abszolút megérte, mert nemcsak a nézők fogadták óriási ovációval, de a színházi szakma, sőt: a kritikusok is szuperlatívuszokban beszélnek az alakításáról.
Szombaton írják a központi felvételi vizsgát a középiskolába jelentkező diákok – mindazok, akik a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, illetve a középiskolák kilencedik évfolyamára jelentkeznek a következő tanévre. Ti vajon hajat téptek és körmöt rágtok, vagy már az elengedés fázisába léptetek?
A hormonális fogamzásgátló elhagyása után sokan tapasztalnak kellemetlen tüneteket. De vajon ezekről tényleg a tabletta, a tapasz, az IUD, a gyűrű tehet?