Míg régebben a konyha és az étkezőasztal a családi együttlét, a közösen töltött idő terepe volt, ma már sokszor csak ünnepi alkalmakkor ülünk egy asztalhoz. Mindenki szenved az időhiánytól, ami az táplálkozásunkra is hatással van. Hogyan változott a különböző generációk hozzáállása a közös étkezéshez? Az internet és az instant élelmiszerek korában meg kell-e tanítani a gyerekeket főzni? Baj, ha kamaszokat Instán kell invitálni az ebédlőasztalhoz? Melyek a generációs konyhai eszközök, és tényleg lelketlenebb lesz az étel attól, ha géppel és nem kézzel készítjük? Szabados Ági műsorvezető és Steigervald Krisztián generációkutató elkészítették a Bosch konyhájában Ági kedvenc gyerekkori ételét, a máglyarakást, és beszélgettek egy jót arról, hogyan vannak a különböző generációk a konyhában. Tartsatok velük!
Az internet olyan régóta része az életünknek, hogy már az online kommunikáció terén is elmondhatjuk: „Bezzeg a mi időnkben!” Itt a Popfilter évadnyitója, hallgassátok – és ezúttal nézzétek is!
A családon belüli generációs szakadékokról és azok elsimításáról beszélget a Ki vele! következő adásában Trokán Anna, Trokán Péter, Bereczki Enikő generációkutató és D. Tóth Kriszta.
Steigervald Krisztián a generációkutatás rocksztárja, elképesztő sikerszériát fut az elmúlt években. Mint az ország elsőszámú szakembere a témában azt mondja: valójában generációkba csomagolt önismeretet oktat, ami szerinte a XXI. század legfontosabb képessége. Most magáról is mesél – sokkal többet, mint szokott.
Egy Instagram-kihívással kezdődött, ma már saját könyvesboltja van. A Popfilter mai adásában Szabados Ági mesél a híradózás nehézségeiről, a könyvklubjáról, és arról is őszintén nyilatkozik, hogyan érintette, amikor az elmaradt esküvője a címlapokra került. Hallgassátok szeretettel, szűrjük együtt a zajt!
Egy merő véletlenségből született, döbbenetes eredményű médiakísérlet kapcsán, Dián Dóri a kommentelési kultúra jelenségeinek és a cikkfogyasztási szokásainknak próbált utánajárni. (A cikket érdemes elolvasás után kommentelni...)
Ma van a csók világnapja. Mi az oka annak, hogy az emberi kultúrák felénél kialakult a csók? Hogyan lehet csókkal ölni? És életet menteni? No meg a legnagyobb dilemma: melyik a világ legromantikusabb csókja? Újraolvasó.
Két kalandvágyó fiatal története, akik szerették volna kipróbálni magukat külföldön is. Éltek Németországban és Ausztriában is, most viszont arról mesélnek, milyen az új választott otthonuk, Svájc. „Nem a pénz, hanem az élet apró örömei tesznek otthonná bármilyen helyet” – vallják.