„Kicsikém, az élet megy tovább!” – Interjú egy leukémiás kisfiúval és a családjával
Boldinál ötévesen diagnosztizáltak leukémiát. A felépülése során nagy szerepet kapott a Bátor Tábor, ahol nemcsak ő gyógyult, hanem az egész család.
Boldinál ötévesen diagnosztizáltak leukémiát. A felépülése során nagy szerepet kapott a Bátor Tábor, ahol nemcsak ő gyógyult, hanem az egész család.
Életkori különbségek vannak. Történelmi hatások vannak. A népszerű generációs címkék tudományos alapja azonban erősen kérdéses. Akkor miért ez a marketingesek és (pop)pszichológusok egyik kedvenc kategóriarendszere?
199 ember halt meg egy előre megjósolt katasztrófában. A TAM 3054-es járat balesete nem csak hiba volt – hanem figyelmeztetés, amit senki nem vett komolyan.
Ha a 20. század legnagyobb matematikusairól esik szó, általában férfi neveket sorolnak fel: Albert Einstein, David Hilbert, Kurt Gödel, Neumann János... Pedig vannak köztük nők is, például Emmy Noether, aki a modern matematika és fizika egyik megalapozója. Ehhez képest egész életében mellőzött volt a szexizmus és a sovinizmus miatt.
A szabadtanulás – vagyis unschooling – világszerte trenddé vált, főként a TikTokon. De vajon tényleg működhet egy olyan oktatási forma, ahol nincs tanterv, nincsenek tanárok, és a gyerek maga irányítja a tanulását? Egy pedagógiai mozgalom, ami legalább annyi kérdést vet fel, mint amennyi lehetőséget kínál.
Tudtad, hogy olvasás közben olyan folyamatok működnek az agyadban, mintha meditálnál? Mitől függ, hogy mennyire emlékszel a történetre, amit olvastál? Mire jók az olyan könyves kihívások, mint pl. „52 hét alatt elolvasok 52 könyvet"? A könyvek és az emberi emlékezet kapcsolatáról írt Milanovich Domi a Lelki társad hírlevélben.
Hiába a tiltások és a potenciális egészségügyi kockázatok, Afrika több országában az elmúlt években egyre inkább virágzik a bőrfehérítés gyakorlata. A világosabb bőrszín sokak szemében magasabb társadalmi státuszt jelent, ezért akik nem örökölték ezt a „kiváltságot”, gyakran mesterséges eszközökkel próbálnak változtatni rajta.
Ma már sok mindent tudunk az iskolai bántalmazás felismeréséről, megelőzéséről és kezeléséről, ennek ellenére az ilyen ügyek végkifejlete sokszor az, hogy az áldozat vált iskolát. A látszat ellenére azonban ezzel nincs megoldva a probléma, hiszen a zaklatás soha nem néhány gyerek, hanem az egész közösség ügye.