A nők nem veszik át a férfiak helyét, csak ma már kevesebb területről vannak kizárva
A nők helyzete sokat javult, de továbbra is alacsonyabb fizetést és kevesebb elismerést kapnak – éppen ezért a „férfiak lemaradása” igencsak félrevezető narratíva.
A nők helyzete sokat javult, de továbbra is alacsonyabb fizetést és kevesebb elismerést kapnak – éppen ezért a „férfiak lemaradása” igencsak félrevezető narratíva.
„A munkám során nap mint nap testközelből találkozom az emberi kiszolgáltatottsággal – ezek az élmények mélyen hatnak rám, és nemcsak gondolkodásra, de alkotásra is ösztönöznek” – írja magáról Lelkes Viktória, aneszteziológus szakasszisztens. Az ő gondolatai következnek.
A gyerekek nemcsak láthatatlan, de gyakran hangtalan szereplői az igazságszolgáltatásnak, pedig az ő életükről van szó, például, amikor a szüleik válnak. Az eljárások során a felnőttek mégis többször beszélnek a fejük felett, mint amennyiszer érdemben megkérdezik őket.
Az alexinómia egy különös, viszonylag újonnan megnevezett pszichológiai jelenség, amelynek az a lényege, hogy egyes emberek szoronganak vagy kellemetlenül érzik magukat, amikor másokat a nevükön kell szólítaniuk. Különösen akkor, ha érzelmileg közel álló emberekről van szó, családtagokról vagy barátokról.
Pótolhatatlan feladatot végez a Bátor Tábor minden munkatársa, akik jól képzett önkénteseikkel segítik teljesen ingyen a beteg gyerekeket és családjaikat.
Valóban kevesebb kalóriát tartalmaznak a mentes dolgok? Miért lehet káros, ha diagnózis nélkül fogyasztják őket? Dietetikus válaszol.
Télessy Petra kislányát, Olíviát Magyarországon elsőként diagnosztizálták CTNNB1 szindrómával. A testi és szellemi fejlődési rendellenességgel is járó betegséggel világszerte mindössze néhány száz gyermek él. Petra mégsem érzi azt, hogy az ő életük ne lenne normális – csak éppen más. Ráadásul amióta megtanult magára is odafigyelni, minden valahogy könnyebb lett.
„Ebben a cikkben nem lesz egységes narratíva. Csak egy ember, én, aki, mint mindenki más, sebezhető, és aki, ahogy szokta, pszichológiai elméletekhez fordul megértésért, önnyugtatásért. Hogy újra stabilizálni tudja magát az időben, a világban, az életében, és tovább vihesse a maga küzdelmeit.”