Pusztán a hidegtől is meg lehet betegedni? Miért és főleg hogyan érdemes a mostani, „nyálkás” időszak alatt megerősíteni az immunrendszerünket? Mit mond a hagyományos tibeti gyógyászat az úgynevezett „kibillent” állapotról, amit a betegség jelent? Húsleves, gyömbér, hagyma az éjjeliszekrényen és más kipróbált módszerek is szóba kerülnek, ahogy az is, hogy vajon mikor szoktunk „lerobbanni”, megbetegedni, és mitől függ, hogy épp akkor. A Mindent bele! legújabb epizódjának témája a megfázás megelőzése, amiről Szabó Anna Eszterújságíró kérdezte Széles-Horváth Annát, a WMN szerzőjét és Erdélyi Zoltán hagyományos tibeti orvost.
–
Itt tudjátok megnézni:
Itt tudjátok meghallgatni:
Itt pedig a Mindent bele! korábbi epizódjait találjátok:
A gyömbér egy szuperhős. Megoldja a gyomorproblémáinkat, elűzi a gonoszt, izgalmas és meglepő. Jó, hát nem a legjóképűbb fűszernövény... de ezt megbocsátjuk neki. Volt, jelenlegi és leendő náthások, figyelem!
Ahogy Budapesten, úgy Londonban is garázdálkodnak a vírusok... Tényleg, ti hogyan véditek a gyerekeitek immunrendszerét? Mi a szerkesztőségből üzenjük Barninak, hogy gyógyuljon hamar, ti pedig írjátok meg kommentben a Facebook-embargóval sújtott Dórinak, mivel készüljön föl a bölcsi előtt, hogy Barni ne kapjon el minden náthát!
Miért tűnik hosszabbnak az oda, mint a visszaút? Tényleg meg lehet fázni a hideg üdítőitaltól? Miért leszünk rosszul, ha kocsiban olvasunk? Érdemes lefeküdni éjfél előtt? Ezeknek az izgalmas kérdéseknek jártunk utána. Most MINDEN kiderül!
Nagyon fáj. Nem az fáj a legjobban, hogy a már nagyon beteg, kiszolgáltatott és magatehetetlen, nyolcvanéves édesapám örökre elaludt egy júniusi napon, hiszen ez már megváltás volt számára, és mi is készültünk rá. Az fáj nagyon, ahogy ez történt. Kegyetlenül, embertelenül, tisztességtelen módon. – Olvasói írás.
A kliensek használják az MI-t és a különféle appokat akkor is, ha elárulják a terapeutának, és akkor is, ha nem. Hogyan lehet elérni, hogy a technológia a mentális jóllétünket szolgálja, és ne a problémáinkat betonozza be? Lélektani határ Szondy Máté klinikai szakpszichológussal.
Nem kell sietni, nyuszikám – Ez lett az öngondoskodásom alapmondata. Az utóbbi időben próbálok valamit, ami sokáig teljesen idegen volt tőlem: időt adni magamnak. Nem multitaskingolni, nem mérgezett egérként rohangálni, nem hajnalban kelni, hogy „még ez is beleférjen a napba”. Hanem szüttyögni. Tudatosan. Ráérősen. Emberi ritmusban.