Hajszálak a kefédben, a párnádon, a padlón az egész lakásban… Ismerős? A hajunk a személyiségünk, sőt lelkiállapotunk vagy akár fejlődésünk tükre is. Akár szülés utáni, akár úgynevezett „telogén”, akár hormonális vagy más típusú hajhullással küzdünk, fontos ismernünk a lehetséges gyógymódokon túl azt is, miképpen előzhetjük meg legközelebb a problémát, illetve mi az, amit helytelenül csinálunk a hajápolási rutinunkban. Te például biztos, hogy jól mosol hajat? Megfelelő étrend-kiegészítőt szedsz? Továbbmegyünk: helyesen fésülködsz? Netán szabályosan gyilkolod a saját hajadat? És miért fontos nekünk, hogy jó állapotban legyen a hajunk? Szakértőink – Pucsok Bernadette mentálhigiénés szakember, a Boiron Hungária Kft., a Bioscalin hazai forgalmazójának ügyvezetője és Őri Katalin trichológus-természetgyógyász – nemcsak eloszlatnak egy sor tévhitet, de konkrét tippeket is adnak a Mindent bele! legújabb epizódjában.
Szőkének lenni, és annak is maradni bizony sok figyelmet, gondoskodást és időt igényel… ha nem ez az eredeti hajszíned. Íme, a szakértő tanácsai, hogyan őrizheted meg a hamvas szőkédet anélkül, hogy az besárgulna vagy tönkremenne. És egy évtizedek óta szőke nő tapasztalatai a kihívásokról.
„Vízzel mosok hajat, közel fél éve” – állítja Kristóf, de a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy emellett egy csomó új módszert fejlesztett ki arra, hogy a haját a természet erejével megtámogassa. Most elárulja a titkait.
A rozmaring már ősidők óta szolgálja gyógyírként, elixírként az emberiséget, de talán még soha nem beszéltek róla annyian, mint most, amikor tele van vele a TikTok. Hogy miért? Szabó Anna Esztertől megtudjátok.
„Sértés magára az életre nézve” – fakadt ki a Chihiro Szellemországban alkotója, Mijazaki Hajao. A művész kollégáival hosszú évek alatt, kézzel rajzolja lélekkel teli animációs filmjeit a Studio Ghibli-ben, ám az AI másodpercek alatt ont magából hasonló stílusú képeket. A jelenségről a Kék Pelikan rendezőjét, Csáki Lászlót is megkérdezte Nagy Krisztina.
Hajhullás, krónikus fáradtság, agyi köd, mellfájdalom – csak néhány azok közül a tünetek közül, amiket mellimplantátummal élő nők tapasztalhatnak. Dr. Klárik Zoltán szerint a mellimplantátum-betegség létezése nem vitatható, de még nincs pontosan definiálva, ami megnehezíti a felismerését és a kezelését is. Ezért fordulhat elő, hogy az érintettek gyakran falakba ütköznek, amikor segítséget kérnek.
Mi történik azután, hogy megszületik egy gyerek? Nem elméletben, nem a cuki fotókon, hanem a kanapén ülve, fehér zajra meredve, egy kézzel etetve, a másikkal bögrét mentve a padlóról. Ez a szöveg nem tanácsot ad, hanem tapasztalatokról mesél. Fáradt, de szeretetteli napló a szülés utáni túlélésről, a gyeskontyról, a nyekergő csodáról és a lakásban motoszkáló idegen férfiról, aki történetesen a gyerek apja. Olvasói írás.