Hajszálak a kefédben, a párnádon, a padlón az egész lakásban… Ismerős? A hajunk a személyiségünk, sőt lelkiállapotunk vagy akár fejlődésünk tükre is. Akár szülés utáni, akár úgynevezett „telogén”, akár hormonális vagy más típusú hajhullással küzdünk, fontos ismernünk a lehetséges gyógymódokon túl azt is, miképpen előzhetjük meg legközelebb a problémát, illetve mi az, amit helytelenül csinálunk a hajápolási rutinunkban. Te például biztos, hogy jól mosol hajat? Megfelelő étrend-kiegészítőt szedsz? Továbbmegyünk: helyesen fésülködsz? Netán szabályosan gyilkolod a saját hajadat? És miért fontos nekünk, hogy jó állapotban legyen a hajunk? Szakértőink – Pucsok Bernadette mentálhigiénés szakember, a Boiron Hungária Kft., a Bioscalin hazai forgalmazójának ügyvezetője és Őri Katalin trichológus-természetgyógyász – nemcsak eloszlatnak egy sor tévhitet, de konkrét tippeket is adnak a Mindent bele! legújabb epizódjában.
Szőkének lenni, és annak is maradni bizony sok figyelmet, gondoskodást és időt igényel… ha nem ez az eredeti hajszíned. Íme, a szakértő tanácsai, hogyan őrizheted meg a hamvas szőkédet anélkül, hogy az besárgulna vagy tönkremenne. És egy évtizedek óta szőke nő tapasztalatai a kihívásokról.
„Vízzel mosok hajat, közel fél éve” – állítja Kristóf, de a teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy emellett egy csomó új módszert fejlesztett ki arra, hogy a haját a természet erejével megtámogassa. Most elárulja a titkait.
A rozmaring már ősidők óta szolgálja gyógyírként, elixírként az emberiséget, de talán még soha nem beszéltek róla annyian, mint most, amikor tele van vele a TikTok. Hogy miért? Szabó Anna Esztertől megtudjátok.
Hátfájás, kiemrültség, hobbihiány és az állandó stressz, hogy ha nem tartunk mindent kézben, megáll a világ – vagy legalábbis az otthonunk nem üzemel tovább.
Jelentős lépés, ha az Országgyűlés elfogadja az Igazságügyi Minisztérium törvénymódosítását, azonban bőven van még munka, ha a valódi áldozatvédelem a cél.
Egy olyan korszakban, ahol a mesterséges intelligencia révén minden eddiginél személyesebb élményeink lesznek a halottaink másolataival, hogyan gondolkodunk majd elengedésről, gyászról, időről? Mennyire fogjuk érzékelni a hiányt, ha már nemcsak az élőkkel kommunikálunk online, testetlenül, hanem az elhunyt szeretteink digitális változataival is?