Barabás Lőrinc trombitaművész: A kelet-európai nyomasztás is tud hiányozni az embernek – Elviszlek magammal
Rovattámogatás
2024. június 12.
|
DTK
Nagyon izgalmas karakter. A szülei úgy nevelték, mint az ép végtagokkal született testvéreit, ezért nem is élte meg különlegesnek magát. Olyannyira, hogy a tükörbe nézve néha meglepődött azon, hogy nincs keze. Az egész lényét egyszerre lengi körbe a derű és a szomorúság. Belülről azt érzi, nem szeret a középpontban lenni, mégis úgy alakult, hogy köré szerveződnek emberek, zenekarok. Erre mondják azt az ismerősei, hogy központi figura, vezető típus – amit nem annyira szeretett tőlem hallani. Az úszócsapatban ő volt a „bezzeggyerek”, aki olyan tehetséggel mozgott a vízben, hogy az edzője paralimpiai bajnokot akart faragni belőle Sydney-ben vagy Londonban. De neki nem volt hozzá kedve és szorgalma, inkább a zene hívására hallgatott. 12 évesen kezdett trombitálni, kamaszkorában bejárta stoppal Európát, és utcazenélt, de mindig hazajött, mert a hiányérzet hazahozta – ekkor mondta a címben szereplő mondatot a „kelet-európai nyomasztásról”. Aztán elvégezte a Zeneművészeti Főiskolát, zenekarokban játszott, a szélesebb közönség a Barabás Lőrinc Eklektricben ismerte meg, ahol Fábián Juli és Sena énekelt. Vajon el lehet-e tartani egy családot a művészlétből? Hogy fér meg az apaság és a zenészélet? Mit lát, amikor a hatéves kisfia hangszerekkel kísérletezik? Mit kezdett a fiatalon jött népszerűséggel és mit azzal, ha most egyedül áll a színpadon, a vállán minden felelősséggel? És miért felszabadító számítógépen zenét írni valakinek, aki végtaghiánnyal született? Elviszlek magammal: Barabás Lőrinc trombitaművész, zeneszerző.
Neked ajánljuk
Elviszlek magammal –
2025. április 9.
–
DTK
Szentesi Éva az elmúlt évben harmadszor győzte le a rákot. Ő maga is búcsúzott már az élettől, de aztán mégis maradt. Az Elviszlek magammal búcsúévadának első epizódjában arról mesél, hogy mi változott, mit tanult és mit kezd azzal a csodával, amit az életének hívnak.
0 like / 0 dislike
26 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. április 16.
–
DTK
Steigervald Krisztián a generációkutatás rocksztárja, elképesztő sikerszériát fut az elmúlt években. Mint az ország elsőszámú szakembere a témában azt mondja: valójában generációkba csomagolt önismeretet oktat, ami szerinte a XXI. század legfontosabb képessége. Most magáról is mesél – sokkal többet, mint szokott.
0 like / 0 dislike
55 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. április 23.
–
DTK
Ábel Anita az elmúlt tíz évben alaposan újrarajzolta magát; most békésebb, mint valaha. Saját bevallása szerint köszönhető ez a korának, a nagy életeseményeinek és nem utolsó sorban: a jógának. Jó, hogy itt van az Elviszlek búcsúévadában.
0 like / 0 dislike
35 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. május 7.
–
DTK
Úszóiskolát nyit vagy kávézót, esetleg sportpszichológusként épít civil karriert. Kapás Boglárka olimpiai bronzérmes úszó ötévesen ment le először az uszodába, és negyed évszázados sportolói pályától köszönt el tavaly decemberben a budapesti rövidpályás vb-n. Most megadja magának az időt a gondolkodásra és a gyászra.
0 like / 0 dislike
16 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. május 14.
–
DTK
Miért érzi úgy 77 évesen, hogy már nem igazán kell? Hogy van most, néhány hónappal azután, hogy nagyon megijesztett mindenkit, amikor rosszul lett a színpadon? Hány elégedett pillanatot tud felidézni páratlanul hosszú pályájáról? Mi az, ami még képes felvillanyozni őt? Mi lett a hollywoodi álmaival? Miért haragszik a kritikusokra és mennyire gondolja politikainak a Kossuth-díjat? Kern András az Elviszlekben!
0 like / 0 dislike
29 megosztás
Elviszlek magammal –
2025. május 21.
–
DTK
Túlélő üzemmódban vagyunk, és úgy próbáljuk tompítani a feszültséget, hogy belebetegszünk. Az átlag 65+-os magyar ember 3-4 évvel él kevesebbet egsészségben, mint uniós társai. Mi köze a mentális állapotunknak a fizikai egészségünkhöz, és hogyan lehetne ténylegesen csökkenteni a stresszt? Az Elviszlek magammal vendége: Dr. Márky Ádám orvos, longevity kutató.
0 like / 0 dislike
55 megosztás