Boldogság itt és most: anya+lánya New Yorkba megy 1. rész
New York a pillanatok élvezetére, a jelen iránti nosztalgiára tanít. Arra, hogy itt és most legyél jól, mert kegyes az ég, és épp megteheted, ne szalaszd el a lehetőséget!
New York a pillanatok élvezetére, a jelen iránti nosztalgiára tanít. Arra, hogy itt és most legyél jól, mert kegyes az ég, és épp megteheted, ne szalaszd el a lehetőséget!
„Szinte mindig a származásomról kell beszélnem, holott én nem vagyok az összes roma ember, nem vagyok szociológus” – mondja Farkas Franciska, akit Bereczki Szilvia kérdezett: újrakezdésekről, nepáli rendezéséről és arról, miért nem dolgozik színészként másfél éve Magyarországon.
Nóra akkor döntött a szabadúszás mellett, amikor a teste feladni készült a harcot a munka előtti munka, a munkahely és a munka utáni munka „édeshármasa” miatt. Belátta, váltania kell. Nem volt üzleti terve, spórolt pénze, csak támogató szerettei, és bátorsága.
Mats és Ibelin ugyanaz az ember volt. Egyszerre korlátok közé szorított, és lélekben szabad, egyszerre szótlan, zárkózott, ismeretlen, mégis hangos, különleges, sokak életén nyomot hagyó. Mindenki kedvence úgy, hogy ki sem mozdult a szobájából.
A temetők egyfajta időkapszulaként működnek a környezet megóvásában, a védett és kihalás szélén lévő fajok megőrzésében is nélkülözhetetlen szerepet játszanak. Talán mondanunk sem kell: ma már az ilyen értékes temetők is veszélyben vannak. Hogyan menthetnénk meg őket?
„A szerkesztőségből a Fény utcai piacra indultál, hogy bevásárolj a hosszú hétvégére. A kurva életbe, Hadas, ez a hétvége így végtelen hosszú lesz, nincs az a bevásárlás, ami elég lenne rá!” D. Tóth Kriszta írása Hadasról, Hadasnak.
50 fok, sivatag, óriási hátizsák és egy 270 kilométeres táv – futva. Ez vár azokra, akik részt vehetnek a Grand Canyontól a Bryce Canyonig húzódó ultrafutáson. Az idei évben egy magyar fogorvos, az 50 éves Lubics Szilvia ért először célba – csakúgy, mint két éve az Antarktiszon megrendezett versenyen, ahol még egy pingvin is megtámadta.
Körülöttem egyre több a hippi – teszi fel a kérdést szerzőnk –, vagy általános jelenség, hogy mind többen próbálkoznak meg a vidéki termelői léttel, hogy egészségesebb táplálékhoz jussanak, vagy egy esetleges klímakatasztrófát nagyobb eséllyel vészeljenek át? No de mi történik, ha a városi ember nekilát gazdálkodni?