Csepelyi Adrienn: Nők az életemből
Úgyhogy most tőled kérem, ülj le egy kicsit, és adj hálát azokért a nőkért, akikkel egymást választottátok.
Úgyhogy most tőled kérem, ülj le egy kicsit, és adj hálát azokért a nőkért, akikkel egymást választottátok.
Melyik volt az a pillanat, amikor Szabó Anna Eszter számára világossá vált, hogy a mester tényleg tud valamit, valami igazán különlegeset? És mitől érezte magát kellemetlenül? Olvassátok el a nem mindennapi találkozásról készült beszámolóját:
Szorongásoldók és antidepresszánsok – gyógyszerek, amelyekért naponta több ezer ember áll sorba a patikában, mégis súlyosan stigmatizálja őket a társadalom. Persze ennek is megvan a maga oka.
Még mindig ott tartunk, hogy egy nőnek magyarázkodnia kell, ha nem akar gyereket? Ugye nem?!
Miért irtanád a mohát a szentély faláról, ha egyszer a természet úgy döntött, átszínezi az eredeti színét? Miért gyűlölnéd a szemed körüli ráncokat, ha egyszer azt üzenik, sokat mosolyogtál? A japán életfilozófia, a vabi-szabi egy elfogadással teli életre tanít.
Hogyan hat a két- vagy többnyelvűség a gyerekek beszédfejlődésére, logikai és matematikai készségeire, identitására? Érintett családokkal és dr. Navracsics Judit nyelvészprofesszorral beszélgetett Széles-Horváth Anna.
Ki számít „teljes értékű” felnőttnek? Aki betöltötte a tizennyolcat? Aki elköltözött otthonról, aki dolgozik, akinek gyereke van? Vendégszerzőnk, Simon Eszter izgalmas nyomozásba kezdett pszichológusok, családtagok segítségével.
A kreativitásnak számos elmélete van a pszichológiában. Az egzisztencialista gondolkodók például azt mondják, életünk egyik legnagyobb feladata, hogy teremtményből magunk is teremtővé váljunk – és ha elbukunk, az könnyen megbetegíthet minket.