WMN Egszsg
WMN Egszsg

Kötelező fogorvosi szűrések: milyen jogaik vannak a gyerekeknek és a szülőknek?

WMN Egszsg – 2024.11.30. – KK

Milyen jogszabályok érvényesek a gyerek számára kötelező fogászati szűrésekre? Bemehet-e a szülő a gyerekkel az iskolai fogászati ellátásra? Mi van akkor, ha egy gyerek nem működik együtt a szűréskor? Szükséges-e a szülő előzetes beleegyezése a szűrővizsgálat elvégzéséhez? Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ szakértőkkel Kőrizs Kata.

Egészségtrend vagy anorexia 2.0? – Az időszakos böjt árnyékosabb oldala

WMN Egszsg – 2024.11.30. – BAE

Bár az időszakos böjt hatékonyságáról izgalmas kutatások látnak napvilágot, arról kevesebbet beszélünk, hogy léteznek olyan egészségi állapotok, amelyek kockázatossá teszik a böjtölést. Arról pedig szinte egyáltalán nincs szó, hogy az IF (intermitten fasting) kifejezetten veszélyes azok számára, akiknek kórtörténetében előfordult már evészavar.

Takács Dalma: Az egészségszorongás kívülről talán nevetséges, de belülről komoly küzdelem

WMN Egszsg – 2024.11.28. – TD

Mindenkinek van legalább egy olyan ismerőse, akin az egész társaság röhög, amiért minden tüsszentés után a sürgősségire rohan, és egy rutinvérvétel előtt sem alszik napokig. Pedig ami kívülről nézve nevetséges, az belülről nagyon is szorongató – hátterében pedig jóval komplexebb tényezők állnak, mint sokan gondolnák. Ráadásul nem csak mentális, de kulturális tényezők is.

És te megkérdezed az első randin, mikor volt utoljára nemibetegség-szűrésen a partnered?

WMN Egszsg – 2024.11.28. – ZKB

A szexualitás épp olyan természetes része az életnek, mint az, hogy levegőt veszünk vagy dolgozni megyünk. Miért ne lehetne arról is beszélgetni, ki mit gondol a védekezésről, jár-e STI-szűrésre vagy meddig terjed a komfortzónája?

Az emberek 40 százaléka soha nem használ óvszert, mégis tabu az STI-szűrés

WMN Egszsg – 2024.11.15. – ZKB

A szexuális úton terjedő betegségek kezelésének legjobb módja a prevenció. A különféle megbetegedéseket nemcsak vaginális, hanem orális és anális együttlétek során, olykor intenzív csókolózás alatt is el lehet kapni. Az óvszer véd a nem kívánt teherbe eséstől és a fertőzések jelentős részétől. Olyan tudás ez, amely legtöbbünk számára nem csak hozzáférhető, ismert is. Gyakorta mégsem teszünk semmit.

Hízás, meddőség, daganatos betegségek: mérgező biszfenolok még a bugyinkban is vannak

WMN Egszsg – 2024.11.12. – FB

Nemzetközi projekt keretében vizsgálta meg a Tudatos Vásárlók Egyesülete, találhatók-e egészségkárosító biszfenolok az alsóneműkben, és ha igen, milyen mennyiségben. Az eredmények különösen aggasztók. Milyen káros hatással bírnak ezek az anyagok? Mit jelent a jelenlétük hosszú távon? Mit tudunk tenni az egészségünk érdekében? Eltüntethetők a vegyszerek, ha kimossuk a fehérneműt?

Havas Juli: Jó volna, ha a betegség nem lenne tabu többé

WMN Egszsg – 2024.11.12. – HJ

Miközben a fél életünk a közösségi médiában dokumentált, a betegségeinket általában babonásan, szégyenkezve titkoljuk. Miért van ez így? Segít-e a betegnek, ha nyíltan beszél az állapotáról? Mi a helyzet a sztárok, ismert emberek esetében? Az ő tabutlanításuk árt vagy használ nekünk?

A prosztatabetegségek sokáig tünetmentesek lehetnek – itt a Movember és a szűrések hónapja

WMN Egszsg – 2024.11.01. – WMN

Több mint 20 éves múltra tekint vissza a Movember mozgalom, ami a novemberi bajuszviseléssel hívja fel a figyelmet a férfiegészség – főként a prosztatabetegségek – témaköréről való párbeszédre. Mindegy, hogy valaki Dalí hetyke, Nietzsche sűrű vagy Mr. Monopoly kackiás bajusztrendjét követi, a cél egyetlenegy: menjenek el minél többen urológushoz szűrővizsgálatra!

< 1 2 3 4 5 6 7 >