Visszakaptam a hazámat!
Mi történik egy országgal, amikor egyszer csak újra levegőhöz jut? Ez a személyes, szenvedélyes szöveg a felszabadulás, a közös katarzis és a szabadság visszanyerésének pillanatát próbálja megfogni.
Mindenkinek van egy története. Legalább egy, ami van annyira érdekes, hogy mások is szívesen meghallgatják. Vagy azért, mert van benne valami különleges, vagy épp ellenkezőleg, azért, mert olyan átkozottul jellemző sokunkra. Lehet, hogy tanulságos, lehet, hogy inspiráló, felháborító, izgalmas, vagy egyszerűen csak vicces. Ez itt a te oldalad, oszd meg velünk és a világgal a te történetedet!
Ha az alábbi gombra kattintasz, egy űrlapot találsz, ahol a neved és email címed megadása után rögtön be is írhatod a sztorit, ami velünk is megtörténhet.
Ui. Noha nagyon igyekszünk, de sajnos nem tudjuk megígérni, hogy mindent és azonnal közlünk. Az olvasószerkesztés jogát pedig fenntartjuk. Köszönjük a megértéseteket.
Mi történik egy országgal, amikor egyszer csak újra levegőhöz jut? Ez a személyes, szenvedélyes szöveg a felszabadulás, a közös katarzis és a szabadság visszanyerésének pillanatát próbálja megfogni.
Van, amikor a test előbb mondja ki, hogy baj van, mint mi magunk. Személyes írás arról szól, hogyan vezetett az összeomlás, a kórházi kezelés és a mély önismereti munka a túlélő üzemmódból egy élhetőbb, szabadabb élet felé.
Olvasónk hat hónapos várandós volt, amikor kiderült: az a férfi, akit egész életében az apjának hitt, biológiailag nem az apja. Személyes írás identitásról, hazugságról, anyai felelősségről és az igazság makacs kereséséről.
Vivien írása arról szól, milyen az, amikor a szerető gazdi a félelem, a bizonytalanság és a megalázottság állapotában próbál felelős döntéseket hozni, miközben nem mellesleg százezreket fizet ki alkalmanként.
„Felénk fordította a lovát, miközben a gyerekeimet magam mögé rántottam. Akkor értettem meg igazán, milyen lehetett jobbágynak lenni.” Egy olvasónk megírta, milyen az, amikor a hatalom és a pénz teljesen elszáll valakivel – és te ott állsz mellette, kiszolgáltatottan. Olvasd el Hédi írását. Dühös, őszinte, fájdalmas. És nagyon is ismerős. Újraolvasó.
Laura elhagyta Magyarországot, mert úgy érezte, az ország már nem azt képviseli, amiben hinni tud. Amerikában új életet kezdett, de tíz év után ott is ugyanaz a szorongás, csalódás és politikai kiábrándulás találta meg. Erős, személyes olvasói levél arról, milyen, amikor az ember bárhová megy, úgy érzi: ugyanaz a történet ismétlődik.
Tizenegyedik osztályos koromra állandósult a szorongásom, súlyos pánikrohamok törtek rám, és kétségbeesetten vágytam valami kapaszkodóra. Ekkor fordultam a testemhez, amelynek kontrollálása olyan biztonságérzetet és sikerélményt adott, hogy mindennél fontosabbá vált.
Mit mondhat egy fiatal a nagyszüleinek, ha már nemcsak a generációs különbségek választják el őket, hanem az is, ahogyan a hazáról, a jövőről és a reményről gondolkodnak?