„Már nem szorongok” – egyre többen cserélik le az okostelefonjukat „buta” készülékre
Egyesek radikális módját választják annak, hogy megszabaduljanak a mobilfüggőségüktől: „buta” telefonra cserélik okoskészüléküket.
Egyesek radikális módját választják annak, hogy megszabaduljanak a mobilfüggőségüktől: „buta” telefonra cserélik okoskészüléküket.
A gyengéd császármetszés mindössze 5 perc plusz ráfordítással ad olyan élettani előnyöket mind a babának, mind az anyának, hogy még azokon a helyeken is érdemes megvalósítani néhány elemét, ahol a teljes folyamat nem megoldható. A témában jártas szakemberek mondják el, miért.
Soha nem látott mennyiségű adatban merülünk el nap mint nap, attól a pillanattól kezdve, hogy reggel ránézünk a telefonunkra. De vajon a rendelkezésünkre álló információk valóban segítenek abban, hogy megalapozottabb és logikusabb döntéseket hozzunk, ahogyan azt néhányan korábban megjósolták? Intelligensebbé vagy boldogabbá tesznek minket?
Mészáros Zsuzsanna, vagy ahogy sokan ismerik, Marge volt az első itthon, aki ismert emberként a nyilvánosság előtt nyíltan és rendszeresen beszélt a saját habituális veszteségeiről, a #nemtabuavetélés mozgalom elindításával pedig arcot adott a sorstársainknak, és a véralvadászavar várandóssághoz kapcsolódó kivizsgálására is felhívta a figyelmet. Zsuzsi sok helyen mesélt már a történetéről, arról azonban még nem beszélt, mi mindenre hatással lehet egy veszteség az ember életében – akár a karrierjére is.
Azt hinné az ember, hogy 2024-ben már mindent tudunk a fogamzásgátlásról, hiszen ezernyi módja van a nem kívánt terhesség megelőzésének. Sokan mégis elvesznek a tengernyi lehetőségben, ugyanis a felvilágosítás még mindig gyerekcipőben jár, a különféle készítmények apró betűs részei fölött pedig a tapasztaltabbak is átsiklanak olykor.
Már lassan a csapból is az folyik, mi a jó és mi a rossz étel, hogy kell kiszámolnunk a tányérra kerülő zöldségek arányát ahhoz, hogy egészséges legyen a mikrobiomunk. Arról azonban már kevesebb szó esik, hogy valójában nincs olyan, hogy akaratgyenge étkezés – ételpreferenciáink mögött ugyanis komplex lelki folyamatok állnak.
Képzeld el, hogy belépsz egy rendelőbe, ahova – az éttermekhez, kávézókhoz, üzletekhez hasonlóan – ki van téve egy szivárványszínű zászló, egy matrica, vagy az orvos, az ápoló visel egy kitűzőt, ami jelzi a pozitív hozzáállását. Hogyan éreznéd magad érintettként? És hogyan éreznéd magad akkor, ha egy barátod, családtagod lenne LMBTQ-ember? Vagy azt gondolod, minek „politizálni” a kórházakban?
Menopauza, meddőség, vetélés, menstruáció, méh, méhnyak, szoptatás, tampon, PCOS és pubertás… Néhány a nők egészségét övező negyven (!) olyan kifejezés közül, amelyeket rendszeresen cenzúráznak a különböző közösségimédia-platformokon. A tiltás pedig azt az elképzelést is állandósítja, hogy a női test és annak működése szégyenletes, és el kell rejteni.