A WMN-csapatban többen is online társkeresőn találtak rá a szerelmükre – és olyan is akad, aki bár szórakoztató emlékeket köszönhet a műfajnak, végül nem ott várta a nagy Ő. Mindannyiunknak vannak rettenetes randisztorijaink, ám azt nem vitatjuk: még akkor is rengeteg pozitív hozadéka lehet a Tinder–Bumble-tengelynek, ha végül nem ott talál rád a szerelem. A WMN-csapatban mindegyikre akad példa, és mai vendégeim is bőven tudnak vicces, kedves, abszurd és kifejezetten példaértékű sztorikat is sorolni. (Sőt: én is fogok.) Miért ghostingolnak az emberek, és hogyan tudod minél hamarabb lezárni magadban, ha veled teszik ezt? Mi segít és mi nem, ha online randizásra adod a fejed? A Yettellel közös tavaszi évadunk egyik legfelszabadultabb és legkaotikusabb adásában a műfaj hazai helytartója, Ács Fruzsina humorista, és dr. Horváth Kitti viselkedéselemző, life és business coach volt a vendégem. Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Ezúttal nemcsak hallgathatod, hanem nézheted is a Popfilter epizódjait:
Mágnás Miskától Lusta Dickig, A mi kis falunktól a musicalekig: a Popfilter nyolcadik évadának záróepizódjában van minden, mint egy jó operettben! (És ez nem képzavar)
Mindenki a humorát emeli ki elsőként, ám az legalább ugyanilyen fontos vonása, hogy mer és tud is nehéz témákról beszélni. Láb, smink, haj, menstruáció… Ebben a Popfilterben minden előkerült!
Hogyan lehet két lábbal a földön állni, ha minden online mozzanatodat sok százezer ember követi? B. Nagy Rékának sikerült. És ez nemcsak hat mentett kutyájának jó, hanem nekünk is.
A 86 éves Eörs amerikai és kanadai egyetemeken tanított matematikát, Szváziföldön házat építtetett, majd hazaköltözött Magyarországra. Jelenleg a Menedék Alapítvány Vajdahunyad utcai Hajléktalan Otthonában él.
Negyven felett, azt figyeltem meg (magamon is), az emberek folyton fel-le kapják a szemüvegüket. Már ha nem hagyták épp otthon… Mert a „sima” olvasószemüveggel csak közelre lát élesen az ember, ha felpillant a könyvből, telefonból, étlapból, csak elszédül. Ezek a kényelmetlenségek kiküszöbölhetők egyébként: multifokális szemüveggel vagy kiterjesztett látótávolságú olvasószemüveggel.
Az első lépés az, hogy észrevegyük, ha egy ismerősünk nincs jól, a második lépés pedig az, hogy jelezzük neki: „veled vagyok, nem kell egyedül lenned, segítek”. De hogyan tegyük meg mindezt? Dr. Balázs Judit pszichiátert kérdezte Bereczki Szilvia.