Hajszálak a kefédben, a párnádon, a padlón az egész lakásban… Ismerős? A hajunk a személyiségünk, sőt lelkiállapotunk vagy akár fejlődésünk tükre is. Akár szülés utáni, akár úgynevezett „telogén”, akár hormonális vagy más típusú hajhullással küzdünk, fontos ismernünk a lehetséges gyógymódokon túl azt is, miképpen előzhetjük meg legközelebb a problémát, illetve mi az, amit helytelenül csinálunk a hajápolási rutinunkban. Te például biztos, hogy jól mosol hajat? Megfelelő étrend-kiegészítőt szedsz? Továbbmegyünk: helyesen fésülködsz? Netán szabályosan gyilkolod a saját hajadat? És miért fontos nekünk, hogy jó állapotban legyen a hajunk? Szakértőink – Pucsok Bernadette mentálhigiénés szakember, a Boiron Hungária Kft., a Bioscalin hazai forgalmazójának ügyvezetője és Őri Katalin trichológus-természetgyógyász – nemcsak eloszlatnak egy sor tévhitet, de konkrét tippeket is adnak a Mindent bele! legújabb epizódjában.
Milyen jogszabályok érvényesek a gyerek számára kötelező fogászati szűrésekre? Bemehet-e a szülő a gyerekkel az iskolai fogászati ellátásra? Mi van akkor, ha egy gyerek nem működik együtt a szűréskor? Szükséges-e a szülő előzetes beleegyezése a szűrővizsgálat elvégzéséhez? Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ szakértőkkel Kőrizs Kata.
Annak ellenére, hogy a férje mellett egy ma már milliárdos árbevételű családi vállalkozás tulajdonos-ügyvezetője, Nagy-Parádi Tímea elsősorban édesanyának, támogató feleségnek, hátországnak tartja magát. Ezzel kapcsolatban azt mondja: másodiknak is tudni kell lenni.
Kamaszkorban a növekedés, valamint a hormonháztartás változása miatt fokozottabb igény lehet egy-egy vitamin, ásványi anyag pótlására, egy laborvizsgálat után pedig válaszokat kaphatunk arra, miből és mennyit szükséges bevinni a szervezetbe, és hogyan érdemes változtatni a táplálkozáson.
Ha egy nő a XIX. században felült a biciklijére, az jókora politikai tettnek számított. Egyfajta függetlenségi nyilatkozatnak, amely kifejezi, hogy egy nőnek ugyanolyan jogai vannak, mint egy férfinak.
Míg az első menstruáció előtt még 1-2 millió, addig a harmincas éveink után már csak 25 ezer éretlen petesejtünk van – rengeteg az elképesztő és csodálatos tény a petefészekről, viszont ezek nagy részét a szakemberek előtt is máig homály fedi.
A harmincas évei vége felé járó Kiss Heni egy dologban volt biztos: gyereket akar, bármi áron, és ha kell, a szülőséget egyedül is vállalja. Végül úgy döntött, co-parenting modellben szeretne gyereket, így talált rá a meleg orosz férfira, Andrejre. Történetükből aztán két magyar filmes, Nagy Eszter és Czira Sára készített dokumentumfilmet Cabin Pressure címmel. Az alkotókkal beszélgettünk.