Mit kezd az ember az első fizetésével? És mennyire lesz hatással a későbbi pénzügyi tudatosságára az a döntés, amit akkor és ott pályakezdőként meghoz? Mennyire számít a személyiség és a szülőktől hozott pénzügyi ismeretanyag abban, hogy hogyan viszonyulunk a pénzhez? Mennyien takarítanak meg a magyarok közül, és hogyan lehet akkor is félretenni, ha nincs sok pénzünk? Ki számít gazdagnak Szabó Anna Eszter kislánya szerint? Mit kezdene 5 millió forinttal Fiala Borcsa, Takács Dalma és Vasas Norbert, a CIB Bank vagyonkezelési üzletágvezetője? Ez is kiderül az első fizetésről szóló Mindent bele! epizódból, ahogy az is, hogy a WMN-csapat több tagja mihez kezdett az első jövedelmével. Nézzétek meg!
Itt tudod megnézni:
Itt pedig meghallgatni:
Az összes többi Mindent bele! epizódot pedig itt találod:
„A tájékoztatás nem teljes körű. Jelen hirdetés nem minősül ajánlattételnek, befektetési tanácsnak, célja kizárólag a figyelem felkeltése. A befektetési döntést minden esetben a befektető hozza meg. A CIB Bank által nyújtott befektetési szolgáltatások tekintetében a Bank mindenkor hatályos Befektetési Szolgáltatásokra vonatkozó Üzletszabályzata és Díjjegyzéke az irányadó. A CIB Bank Zrt.-t nem terheli semminemű felelősség a befektető által hozott befektetési döntésekért, azok eredményéért, a befektetések kiválasztásából, illetőleg a piaci fejleményekből esetlegesen bekövetkező károkért. A Magnifica szolgáltatás részletes feltételei a fogyasztók és egyéni vállalkozók részére szóló Általános Lakossági Üzletszabályzatban és az azt kiegészítő fogyasztók és egyéni vállalkozók részére szóló CIB24-re vonatkozó Különös Üzletszabályzatban, valamint a fogyasztók és egyéni vállalkozók részére szóló Bankszámlákra és fizetési műveletekre vonatkozó Különös Üzletszabályzatban találhatóak.
2025. január 1-étől a jóváírási kritérium 800 ezer forintra változik.”
Vértezze fel magát a kibercsalásokkal szemben, látogasson el a KiberPajzs honlapra! (kiberpajzs.hu)
Hány éves kortól legyen a gyereknek saját bankkártyája? (Fontos-e egyáltalán, hogy legyen neki?) Hogyan készítsük fel a felnőtt élet pénzügyi kihívásaira? Fontos kérdések, amelyekre szakértő bevonásával kerestük a választ egy podcast-beszélgetésben. Most az összefoglalót olvashatjátok el:
Szerencsés ember, aki még beszélgethet a nagyszüleivel. A 80+-os generációval, aki túlélt háborút, forradalmat, nélkülözést és bizonytalanságot. Talán sosem volt olyan fontos, mint most, hogy meghallgassuk őket, és túlélést tanuljunk tőlük. Új videósorozatunkban ti is megismerhetitek Szabó Anna Eszter derűs és bölcs nagymamáját, a 89 éves Vilmát.
Anna Eszter és 89 éves nagymamája beszélgetése életről, pénzről, válságról, talpra állásról… és nyomokban némi boszorkányságról. Cikk és videó, olvassátok, nézzétek:
A csajmatek-videók gyakran hamis magyarázatokat kínálnak arra, hogy mi értelme van egy valójában szükségtelen vásárlásnak, azonban érdemes a trend mögé nézni. Hiszen az, ha valami humoros, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy ártalmatlan.
„A tudatosság a kulcs mindenhez, melynek első lépéseként először azt kell tudnunk, mire és mennyit költünk, aztán pedig meg kell tanulnunk várakozni és pénzt, illetve tapasztalatokat gyűjteni– állítja a szakértő. Z Kocsis Blanka mellette öt olyan embert is megszólított, akik elmondták, mennyiből és hogyan gazdálkodnak egy hónapban.
A gyermekotthonok lakói számára különösen fontos, hogy megtanuljanak bánni a pénzzel, hiszen nem családban nevelkednek, így nem tudják ellesni a felnőtt hozzátartozók ezzel kapcsolatos praktikáit. Ezért aztán a Tűzcsiholó Egyesület és az Erste Bank összefogott: pénzügyitudatosság-programjukkal az állami gondoskodásban érintetteknek nyújtanak segítséget.
Hortobágyi T. Cirill pannonhalmi főapát példát mutatott: úgy állt az áldozatok mellé, hogy nem félt beismerni, előfordult, hogy ő maga is bizonytalan volt a bántalmazások kezelésének kérdésében.
Mit lehet tenni, hogy ne adjuk át a gyerekeinknek a traumáinkat? És milyen kincseket is találhatunk, ha visszatérünk a borzalmak terepére? Ezeknek a kérdéseknek járt utána Milanovich Domi a Kincs a múltból című új holokausztfilm kapcsán.