Na, ezt nem akarod látni a karácsonyfa alatt – Ilyen, amikor a csajok nem örülnek az ajándéknak
2015. november 23.
|
WMN
| Olvasási idő kb. 1 perc
Kaptál már olyan ajándékot, aminek nem örültél? Naná! És megpróbáltál úgy tenni, mintha tetszene? Persze, hiszen volt gyerekszobád, nem igaz? Nem akarsz te megbántani senkit, pláne a szeretteidet. Nekünk is volt gyerekszobánk, de a játék kedvéért ezt most elfelejtettük néhány percre. Eljátszottunk a gondolattal, vajon milyen lenne kimutatni azt, amit gondolunk (és biztos, ami biztos, oda is írtuk). Sőt: eljátszottuk a konkrét helyzetet is, lefotóztuk, és GIF-eket gyártottunk belőle. Ezek azok az arckifejezések, amelyeket biztosan nem akarsz látni a karácsonyfa alatt.
A feleségem és én is állatok közt nőttünk fel, így nem volt kérdés, hogy a közös otthonunkat is megosztjuk majd néhány házi kedvenccel. Először tengerimalacaink voltak, majd macskáink, és évek óta gondolkodtuk azon, hogy kutyánk is legyen. Most eljött az ideje ennek.
Megkérdeztünk egy csomó gyereklányt arról, hogy szerinte milyen lánynak lenni? Ezeket a válaszokat kaptuk. 38 tündéri vélemény lányoktól. A legfiatalabb válaszadónk két és fél éves volt, a legidősebb 19.
Olyan jó lenne, ha ezt a beszélgetést minden szülő elolvasná! Mert biztos van olyan, ahol pont ilyen gondolatokkal küzd a gyerek, csak nem meri elmondani.
Milyen kihívásokat és milyen erősségeket jelent az ADHD szülőszerepben? Jár-e tipikus nehézségekkel? Milyen előnyökkel járhat? Hogyan hat a családi működésmódra és a hétköznapokra? Léteznek-e kapaszkodók a kihívások leküzdéséhez? Pszichológus szakértőt és érintett családokat kérdezett Kőrizs Kata.
Két motivációja volt Lu Boennek, amikor megnyitotta első éttermét, a Ramenkát: az otthoni, kínai ízeket szerette volna a maga tányérjára is odavarázsolni, illetve a saját gyerekkori traumáit szerette volna átkeretezni. Most újabb mérföldkőhöz érkeztek: a hamarosan Budapesten is bemutatkozó, világhírű gasztropiacon, a Time Out Marketen ők is helyet kaptak. Erről, és a forradalmi nyári menüjükről is beszélgettünk.
A nők által végzett láthatatlan munkát, amellyel a férfiak szűkös társas kapcsolati hálóját próbálják pótolni, „mankeepingnek” nevezik – utalva ezzel Carolyn Rosenthal szociológus „kinkeeping” elméletére, amely azt a családi kapcsolattartó szerepet írja le, amit jellemzően a nők vállalnak magukra.