Mózes Zsófi: Nem, nem egy kézjelen múlik az áldozatok biztonsága!
Azt hinni, és azt a benyomást kelteni, hogy egy kézjelen múlik a bántalmazottak biztonsága, nemcsak hamis, de a rendőrség részéről felelőtlen és veszélyes is.
Azt hinni, és azt a benyomást kelteni, hogy egy kézjelen múlik a bántalmazottak biztonsága, nemcsak hamis, de a rendőrség részéről felelőtlen és veszélyes is.
Amikor szóba kerül, hogy mit hozhat Donald Trump második elnöki ciklusa, egyre többször kerül elő a Project 2025, az amerikai szélsőjobboldal politikai elméleteinek tára. Egyes demokraták úgy tekintenek a tervre, mint ami segíthet Kamala Harrisnek legyőznie Trumpot novemberben – olyan hátborzongató vízió. De mi is ez pontosan? És mit jelenthet a nőjogok tekintetében?
A digitális végrendelet, digitális végrendelkezés olyan téma, ami csak néhány éve vált nagyon fontossá. Egyelőre csak kevesen tudják, mi fog történni a különböző platformokon tárolt adataikkal, ha meghalnak, vagy ki kap hozzáférést (kap-e egyáltalán) a telefonjukhoz.
A cápák óriási veszélyben vannak, ehhez képest mi rettegünk tőlünk. Tény, hogy az óceánok felmelegedésével hozzá kell szoknunk a gyakoribb találkozásokhoz.
Az iraki vallási vezetők évente több ezer be nem jegyzett házasságot kötnek, köztük gyerekházasságokat is, megsértve ezzel a hatályos törvényeket.
Az olimpia ihlette azt a balatoni sporttábort, ahol öt régió hátrányos helyzetű településeiről érkeztek gyerekek az ország minden tájáról, hogy négy napon keresztül kapjanak valami olyat, amire aztán a későbbiekben is építkezhetnek.
Eleve szuper a gondolat, hogy veszélyes eszközzé nyilvánítsuk a mobilt. Mi tenne jobbat ennek az ügynek egy kis démonizálásnál? Mi lehetne hatékonyabb (különösen tizenéveseknél), mint a totális tiltás?
Nem mindegy, hogyan beszélünk arról, amit az olimpiai sportversenyeken látunk. Nem mindegy, mit tartunk nagy teljesítménynek, hogyan viszonyulunk a sportolók testéhez, és más nemzetek sportolóihoz. Az olimpia több mint sport – a gyerekeink számára is.