Az Örkény Színház színészei egészen bátrak voltak, amikor belevágtak a WMN-nel közös műsorba: vállalták, hogy a nézők által előzetesen beküldött kérdésekre (amelyeket nem kaptak meg előre) őszintén, és ráadásul közönség előtt válaszolnak. Akkor is, ha az a kérdés, hogy elfogadnának-e állami kitüntetést, szívesen beszélgetnek-e a szexről, vagy mennyire tudnak spórolni. A nézők ugyanis – talán a névtelenség miatt – egészen kemény kérdéseket is küldtek, sokkal keményebbeket, mint amit a legtöbb újságíró meg mer kockáztatni interjúhelyzetben. De nemcsak ezért volt egyedülálló a Nyílt lapokkal sorozat mind a tíz adása, hanem azért is, mert az Örkény Színház társulatáról kiderült, hogy nagyon szeretnek egymással beszélgetni. Hogy tudnak és akarnak figyelni a másikra. Ennek pedig, akár élőben, akár a videót visszanézve (akár alkotóként végigkövetve), öröm a részesévé válni. Tegyétek meg ti is. A Nyílt lapokkal premieradásában Mácsai Pál házigazdaként, Hámori Gabriella, Kerekes Éva és Vajda Milán pedig beszélgetőpartnerként ült le a kártyaasztalhoz, válaszolni a nézői kérdésekre.
Az Örkény Színház és a WMN közös műsora egy rendhagyó kártyaparti, ahol nyílt lapokkal játszunk – az olvasókkal, nézőkkel együtt! A műsor előtt ugyanis tőlük gyűjtöttük össze azokat a kérdéseket, amelyeket ők szerettek volna feltenni az Örkény Színház művészeinek! Epizódonként négy színész ül le kártyázni, az asztal közepén pedig ott a lefordított pakli. A játékosok egymás után húznak lapot, a rajta szereplő kérdéssel akkor találkoznak először – és válaszolniuk kell. A kérdés elősorban annak szól, aki húzza, de ha a társaság többi tagjának is van mondanivalója a témáról, akkor természetesen ők is csatlakozhatnak: épp úgy, mint egy kártyaasztal melletti kötetlen beszélgetésnél.
A Nyílt lapokkal adása, amelyben vannak egymáshoz intézett kemény kérdések: konfliktusok, amik aztán feloldódnak. De még ezek mellett is marad idő-tér a felszabadult nevetésre, ironizálásra közéleti kérdéseken, és egy parádés záró feladatra.
A mindennapos rohanásban talán fel sem tűnik, ha kevesebbet beszélgetünk, de az ünnepek alatt, amikor több időt töltünk együtt, egyszer csak belénk hasíthat a kérdés: mióta telepedett közénk a csend? És egyáltalán mit üzen? Kínos hallgatást vagy békés együttlétet? Ennek járt utána pszichológusok segítségével Simon Eszter.
Egy könnyed kis esti böngészés, olvasgatás, görgetés a mobilon lefekvés előtt nem árthat, gondoljuk sokan. Pedig lehet, hogy ezzel éppen a szexuális életünket ássuk alá. A mobilozás a hálószobában több fronton is támadja az intimitást, és nem csak azért, mert nem lehet olvasgatni és szexelni egyszerre.
A shippelés lényege, hogy a közösségi médiában jelen lévő tömeg két karakter egymásra találását ösztönzi: az érintettek azonban nemcsak fiktív szereplők, hanem sokszor élő személyek, akiknek összeillőségét lassítva elemzett testbeszédvideókkal vagy romantikus zenei aláfestéssel összevágott felvételekkel nyomatékosítják.
Az egyik legelemibb emberi szükséglet, hogy kapcsolódjunk egymáshoz – nemcsak lelkileg, hanem testileg is. De miközben nagyon vágyjuk a másik közelségét, vajon tudjuk-e, hol és hogyan születik meg a vágy? Mi mindenről szól a szex, és mi minden befolyásolja, ahogyan megéljük a szexualitást? Itt a Beszélnünk kell! évadzáró epizódja a szexuális vágyról.
Mit jelent klímavédelmi szempontból Donald Trump beiktatása? Milyen következményekkel járhat az USA párizsi klímaegyezményből való kiléptetése? Kell-e aggódnunk Grönland miatt?
Sokan nem tudják, de a Bethesda Gyermekkórház falai között nem csupán égési sérültek kapnak segítséget – mind a gyógyulás, mind a korrekció tekintetében. Azok a gyerekek is felkereshetik az intézményt, akik bizonyos balesetek, betegségek vagy veleszületett eltérések miatt bármilyen deformitással rendelkeznek.