Tudjuk, mit nézel a hétvégén! – 12 filmet ajánlunk a streamingoldalak kínálatából
Véget ért a The Last of Us, úgyhogy emberek ezrei újra a kínzó kérdéssel találják szembe magunkat: mit nézzünk este? Nos, nem kell tovább gondolkodnotok, Dián Dóri összegyűjtött 12 filmet a három nagy streamingszolgáltató kínálatából, amiket el lehet indítani a hétvégén.
–
Ezt nézd a Disney+-on:
A sziget szellemeit kilenc Oscar-díjra jelölték idén, (Gyárfás Dorka ajánlója ITT olvasható) és bár egyetlen aranyszobrocskát sem vihettek végül haza a készítői, ez nem jelenti azt, hogy ne lenne kiváló film. Még moziban is el lehet csípni, de a Disney+ kínálatában is elérhető Martin McDonagh legújabb mozija, ami egy csendes ír szigeten játszódik. A történet szerint Pádraic (Colin Farrell) és Colm (Brendan Gleeson) legjobb cimborák, ám egy napon utóbbi úgy dönt, nem akar tovább barátkozni állandó kocsmatársával, amit Pádriac nem akar elfogadni, a dolgok hamar elfajulnak, a következmények pedig egy életre szólnak.
Érdemes a „Három óriásplakát Ebbing határában” és az „In Brugges” (nem igazán akarom leírni, hogy „Erőszakik”) rendezőjének filmjét eredeti hanggal nézni, csodálatos az ír akcentusuk.
A menü
Mark Mylod horrorvígjátéknak fémjelzett filmjének középpontjában egy világhírű séf és annak luxusétterme van, ami egy eldugott szigeten található. Ide érkezik tizenkét kőgazdag vendég vacsorára, akiknek az étel mellett egyéb véres meglepetésekkel is készül Julian Slowik (Ralph Finnes) séf. A horrorkliséktől mentes, fordulatos és feszültséggel teli film ráadásul még rövidnek is mondható a maga 107 perc játékidejével.
Ha csak egyetlen tinirománc-történetet szeretnél megnézni a hétvégén, az a Kszi, Simon legyen. Egy szívmelengető történet egy tizenhét éves srácról, aki életében először igazán szerelmes: egy másik fiúba. De hogy pontosan melyik iskolatársa ejtette rabul a szívét, még maga sem tudja, mert csak e-mailben beszélgetnek. Mindeközben nemcsak saját érzéseivel kell megbirkóznia Simonnak (Nick Robinson), hanem azzal is, hogy a családja és barátai előtt is felvállalja magát, akik nem tudják róla, hogy meleg.
Luca
A Disney és a Pixar közös animációs filmje a Luca, ami egy olasz tengerparti kisvárosban játszódik, a főszereplője pedig két jó barát, Luca és Alberto, akik – mint minden kiskölyök –, játszanak, bicikliznek, fagyiznak és jól érzik magukat, ám van egy nagy titkuk: valójában mindketten víziszörnyek, akiknek nem lenne szabad a fenti világban bóklászniuk, mert az emberek veszélyt jelentenek rájuk. Vagy mégsem?
Tündéri mese a „Luca” barátságról, bizalomról és elfogadásról, az olasz hangulat pedig csak hab a tortán.
Ezt nézd az HBO Maxon:
A szomorúság háromszöge
Egy újabb idei Oscar-jelölt került sorra, ami ugyan a hollywoodi gálán nem kapott díjat, de Ruben Östlund filmje a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon és az Európai Filmdíj versenyén is tarolt. A történet szerint egy csapat gazdag turista nyaral egy hatalmas, luxusóceánjárón, ám a felhőtlen kikapcsolódásnak vége szakad, amikor a hajót kalózok támadják meg, majd elsüllyed, és a túlélőknek egy szigeten kell megküzdeniük az életben maradásért.
Amikor tavaly megjelent a Királyként emlegetett, a legendás Elvis Presley életéről szóló film, hetekig Austin Butlerről szólt az internet. Nem véletlenül: a színész bámulatos átéléssel hozza Elvis karakterét, tényleg olyan, mintha az egykori énekest látnánk a vásznon. A nagyszabású és látványos film bemutatja Presley életének fontos mérföldköveit, és nem mellesleg Tom Hanks végre negatív szerepet játszik benne – ő alakítja Elvis menedzserét.
Egy hirtelen megözvegyült idősödő hittantanárnő elhatározza, hogy végre megtapasztalja azt, amit férje mellett nem sikerült: milyen a jó szex. Hosszas vívódás után kibérel egy hotelszobát, és befizeti magát egy Leo Grande nevű szexmunkáshoz.
Ám Nancy (Emma Thompson) nincs igazán felkészülve arra, ami rá vár: komoly önismereti út áll előtte, le kell küzdenie a félelmeit és gátlásait ahhoz, hogy megtapasztalja, amire vágyik.
Holtodiglan
Ha valami borzongató rejtélyre vágysz, a Holtodiglan című filmet indítsd be! Az izgalmas pszicho-thriller története szerint egy fiatal házaspár, Nick (Ben Affleck) és Amy (Rosamund Spike) ötödik házassági évfordulójukra készülnek, ám a nagy nap reggelére a feleség eltűnik. A rendőrség nyomozni kezd, ám egyre több jel mutat arra, hogy a férj keze van a nő eltűnésében. Folyamatosan kerülnek felszínre a kapcsolatuk sötét titkai, és Nick sem olyan ártatlan, mint amilyennek mondja magát. David Fincher fordulatos thrillerében váratlan csavarokban nincs hiány, és élvezet nézni azt az ámokfutást, amit a rendező 145 percben tár elénk.
Ezt nézd a Netflixen:
Nyugaton a helyzet változatlan
Az idei Ocar-díjátadó nagy nyertese a Minden, mindenhol, mindenkor mellett a Nyugaton a helyzet változatlan című német film lett, nem véletlenül. (Bővebb ajánlónk ITT.) Megkapta a legjobb külföldi filmnek, legjobb operatőrnek, legjobb filmzenének és legjobb designnak járó szobrocskát, az elismerés pedig teljesen megérdemelt. Igazán megrendítő alkotás a háború borzalmairól, kiváltképp úgy, hogy a szomszédunkban is éppen egy véres háború zajlik. A cselekmény egy fiatal német fiút követ végig az I. világháború vége felé, aki annyira szeretett volna belépni a seregbe a barátaival, hogy a behívójára odahamisította a szülei aláírását. A fiúk aztán hamar rájönnek, hogy a harcmező nem olyan, mint gondolták, de természetesen már nem lehet hazamenni.
Szó szerint húsbavágóan fájdalmas film, amit éppen ezért látni kell.
Guillermo del Toro: Pinokkió
Egy újabb idei Oscar-díjas alkotás, méghozzá a legjobb animációs film kategóriájában. Az elismerés ebben az esetben sem véletlen: a bámulatos és egyedi látványvilágú mesében ugyan az eredeti történet fő pontjait megtartotta a rendező, ám ezen felül az adaptáció a saját útját járja. Megkapjuk tőle, amit a már ezerszer hallott történetben szeretünk, és még többet – egy egyedi, új megközelítést úgy, ahogy még soha nem láttuk a bábuból igazi kisfiúvá lett Pinokkiót. Megható és csodaszép mese, érdemes rászánni azt a majdnem két órát.
Rian Johnson nagy sikerű krimije tavaly megkapta a folytatást, ami messze felülmúlta az elvárásainkat. Az első résszel a rendező azt bizonyította, hogy a klasszikus, „ki tette?” típusú krimire nagyon is van kereslet ma is, Az üveghagymával pedig azt, hogy Benoit Blanc jó úton jár afelé, hogy olyan legendás nyomozója legyen, mint Sherlock Holmes és Poirot. A második filmben Blanc egy milliárdos üzletember magánszigetére kap meghívást, ám ahogy az lenni szokott a krimikben, meghal valaki, a nyomozó pedig nekiáll annak, amihez a legjobban ért: végére jár a szövevényes ügynek.
Fordulatokban természetesen nincs hiány, Daniel Craig pedig lubickol a kissé bohókás nyomozó szerepében.
Fehér éjszakák
Ari Aster rendező igazán egyedi hangulatú folkhorrorjának alaphelyzete is meghökkentő, és hol van ettől még aztán a film folytatása: a történet szerint Christian (Jack Reynor) már régóta el akarja hagyni barátnőjét, Danit (Florence Pugh), ám a lány húga megöli a szüleit és végez magával is, ezért a fiú úgy dönt, hogy vár még egy kicsit a szakítással. Azonban a barátaival hivatalosak egy svéd kommuna nyári mulatságára, amire így kénytelen elvinni Danit is. A nyári napforduló alkalmából rendezett ünnepség azonban nem olyan ártatlan néphagyomány, mint a fiatalok gondolták, és bizarr rituálékhoz a vendéglátóik őket is fel akarják használni. A meglepően egyedi humor és a borzasztó események fura ötvözete ez az igazán hátborzongató történet, ami még napokkal ott motoszkál az ember agyában.