A terhesség még mindig láthatatlan – a metaverzumban és a való világban is
Miközben virtuális fantáziavilágokat hozunk létre, nem mindegy, hogyan ábrázoljuk – vagy nem ábrázoljuk – a terhes testeket.
Miközben virtuális fantáziavilágokat hozunk létre, nem mindegy, hogyan ábrázoljuk – vagy nem ábrázoljuk – a terhes testeket.
Manapság nem lehet elég korán kezdeni az ismerkedést a programozással. Ehhez pedig nincs is jobb partner, mint egy olyan robot, ami mozogni képes, és pittyegő hangokat ad. Egy különleges kezdeményezés keretében szerencsére egyre több gyerek találkozhat a masinával.
Az influenszerek új csoportja jelent meg a közösségi médiában, ők a deinfluenszerek. De mit is csinálnak, és mi is a céljuk pontosan?
Hogyan tárgyiasítják szexuálisan a nőket a közösségi média algoritmusai – és miért komoly probléma ez? Mózes Zsófi írt erről:
A digitális technológiát egyre gyakrabban használják a családon belüli erőszak eszközeként, az okosotthonok pedig sok esetben csak tovább rontanak a helyzeten.
Képes lehet a mesterséges intelligencia pótolni az empátiára való vágyunkat? A cikkből kiderül:
Mi lesz velünk, ha már a szemünknek sem hihetünk?
„Kattints a linkre, hogy megkapd a csomagodat, ami a raktárunkban várakozik” – mindenki kapott már ilyen üzenetet, ugye? Megszaporodtak az elmúlt időben a csalások, ezért összeszedtük, hogy mit tehetünk, hogy ne essünk a bűnözők csapdáiba: