„Ha e-mailben kérek valamit, az nekik olyan, mintha azt mondanám, agyagtáblára égessétek, és küldjétek el futárral” – Nyáry Luca és Nyáry Krisztián a Popfilterben
Hogyan kommunikál egymással a Nyáry család online? Spoiler: rendkívül szórakoztatóan!
Mi köze a mangó chutney-nak a csetcsoportokhoz? Honnan tudható, ki öltöztette Nyáry Krisztiánt? És az, hogy hol jár Nyáry Luca? Ja, ez utóbbi sokszor sehonnan. Szerzőtársunk ugyanis rapszodikus viszonyt ápol az információáramlással – igaz, arról generációnként megoszlanak a vélemények, mit is kell közölni a Messengeren – és pontosan melyik csoportban. Arról, hogy milyen emojikkal, már nem is beszélve… Ebben a rendkívül szórakoztató, helyenként iszonyú vicces, máshol pedig mélyen elgondolkodtató beszélgetésben picit elképzelhetjük, milyen lehet benne lenni Nyáryék valamelyik csoportjában, és közben választ kapunk arra is, ki mit oszthat meg a másikról egy családban, milyen összefüggésben áll a mentális egészség az online térrel, ki mire és hogyan használja a közösségi médiát, és mennyit adhat egy família mindennapjaihoz az, ha egy abszurd jelenetet le lehet fotózni az utcán, majd rögtön „bedobni a közösbe”. A tavaszi évadunk (melynek partnere a Yettel) negyedik részének vendége a vibrálóan sokszínű Nyáry Luca és a biztos pontként „működő” Nyáry Krisztián. Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Ezúttal nem csak hallgathatod, hanem nézheted is a Popfilter epizódjait:
Nagy feladat túlélni az idejekorán elveszített szülőt. Életet, erőt építeni a hiányból, kamaszkorban megtanulni, hogy miközben te építed magad, a gyász is épül benned. Nyáry Luca tizenhárom éves volt, amikor elvesztette az édesanyját. A Beszélnünk kell! ötödik évadának záróepizódjában az ő útját mutatjuk be:
„Olyan nincs, hogy gyógyult, legfeljebb absztinens függő van” – állítja Zacher Gábor, aki azt is elmondta a keddi WMN Klub beszélgetésén, mi az, amire ő van durván rácsúszva.
Az Egyenlítő Alapítvány nőnapi konferenciáján Nyáry Luca tartott egy figyelemre méltó előadást a korosztálya magányáról, helyzetéről a világban. Dián Dóri szemlézte nektek.
Hogyan áll a Z generáció a tartós párkapcsolatokhoz? Vagy az olyan alapértékekhez, mint a hűség? Tényleg fontosabbak a barátságok számukra, mint a szerelem?
Menstruációtól a menopauzáig, tabuk nélkül – erről szól a Ki vele! közösségi talkshow soron következő epizódja Kovács András Péterrel, Tapasztó Orsival, Nyáry Lucával és dr. Benkovics Júlia szülész-nőgyógyásszal.
Nyáry Lucáról múlt héten provokatív szalagcímekkel cikkeztek a lapok, a kommentszekció pedig hangos volt az aljas kommentektől. Luca így élte meg a történteket.
A daganatos megbetegedések esetén a korai felismerés létfontosságú, életek múlhatnak rajta. A diagnosztika fejlődik, miért van akkor mégis, hogy egyre több fiatalt diagnosztizálnak már hazánkban is rosszindulatú daganattal? Min múlik mindez? Mennyiben befolyásolja a rákos megbetegedések kialakulását a genetika, és mennyiben az életmód? D. Tóth Kriszta többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ magyar onkológusok segítségével.
Egy demenciával élő szerettünk otthoni ápolása embert próbáló feladat. Ahogyan a betegség súlyosbodik, minden egyes nap új kihívásokat tartogat. Előbb-utóbb mindenki fejében megfogalmazódik a gondolat: meddig mehet ez így? Keressünk egy otthont? Mi lenne a legjobb megoldás? És mit fognak szólni mások?