„Ha e-mailben kérek valamit, az nekik olyan, mintha azt mondanám, agyagtáblára égessétek, és küldjétek el futárral” – Nyáry Luca és Nyáry Krisztián a Popfilterben
Hogyan kommunikál egymással a Nyáry család online? Spoiler: rendkívül szórakoztatóan!
Mi köze a mangó chutney-nak a csetcsoportokhoz? Honnan tudható, ki öltöztette Nyáry Krisztiánt? És az, hogy hol jár Nyáry Luca? Ja, ez utóbbi sokszor sehonnan. Szerzőtársunk ugyanis rapszodikus viszonyt ápol az információáramlással – igaz, arról generációnként megoszlanak a vélemények, mit is kell közölni a Messengeren – és pontosan melyik csoportban. Arról, hogy milyen emojikkal, már nem is beszélve… Ebben a rendkívül szórakoztató, helyenként iszonyú vicces, máshol pedig mélyen elgondolkodtató beszélgetésben picit elképzelhetjük, milyen lehet benne lenni Nyáryék valamelyik csoportjában, és közben választ kapunk arra is, ki mit oszthat meg a másikról egy családban, milyen összefüggésben áll a mentális egészség az online térrel, ki mire és hogyan használja a közösségi médiát, és mennyit adhat egy família mindennapjaihoz az, ha egy abszurd jelenetet le lehet fotózni az utcán, majd rögtön „bedobni a közösbe”. A tavaszi évadunk (melynek partnere a Yettel) negyedik részének vendége a vibrálóan sokszínű Nyáry Luca és a biztos pontként „működő” Nyáry Krisztián. Popfilter – Szűrjük a zajt!
–
Ezúttal nem csak hallgathatod, hanem nézheted is a Popfilter epizódjait:
A Korszak egyik talán legszerethetőbb adása ez, amit nemcsak az érdekfeszítő és releváns téma, de már pusztán Turai Barna és Miller Dávid energiája miatt is érdemes megnézni, függetlenül attól, hogy a Z generációt erősíted-e, vagy csak szeretnél többet megtudni arról, hogy kik alakítják a média jövőjét.
Hülye kérdésre hülye válasz, avagy kérdések, amelyekre igazából képtelenség komolyan reagálni. És amelyek egy idő után idegesítők. Vagy mégsem? Lehet, hogy csak kapcsolódni akar a kérdező, de sután csinálja?
Az eredetileg emberi beszédre tervezett MI-modellek kiképezhetők az állati kommunikáció dekódolására, ami új utakat nyithat meg szőrös barátaink megértésében. Ez pedig nemcsak az ember–kutya kapcsolat minőségét javíthatja, hanem a négylábúak jóllétét is, hiszen így még kielégítőbben gondoskodhatunk a szükségleteikről.
Vajon miért van az, hogy a taxiban, a fodrász székében, a masszőrnél, a körmösnél, a kozmetikusnál általában nem mernek szólni az emberek, hogy most inkább csöndben szeretnének lenni? Miközben a szolgáltatást végző emberek meg talán pont azért beszéltetik a vendéget, mert úgy gondolják, ez tőlük elvárt. Hogyan lehet feloldani ezt a kínos helyzetet?
Mi volt az iskolában? Semmi. – Ötletek az örök érvényű párbeszéd helyett, amikkel sikerülhet akár egy összetett mondatos választ „kiénekelni” a gyerekekből.
Kilátástalanság – ez az a szó, ami a tiszavasváriak jelentős részének életét jellemzi. A kelet-magyarországi, 12.000 fős település egykor virágzó iparváros volt, aztán jött a rendszerváltás és a privatizáció. Az élet hozta így című dokumentumfilm öt ember történetén keresztül mutatja be, mit okozott a város hanyatlása. Filmajánló.
Dr. Jedlovszky-Hajdú Angéla 2019 óta vezeti a Semmelweis Egyetem Nanokémiai Kutatócsoportját: munkatársaival olyan szöveti struktúrák létrehozásán dolgoznak, amiket súlyos égési sérülések gyógyítására is lehetne használni. A nanotechnológia szépségéről, a női mentorok jelentőségéről és a kisgyerekes anyaként való konferenciaszervezésről is kérdezte őt Milanovich Domi.
Időnként mindenki szorong a szexen. (Némi túlzással csak a pszichopaták és a csecsemők nem.) Persze a szorongás tárgya egyénenként eltérő: van, aki a nemi identitása miatt aggódik. Más attól fél, hogy túl ritkán vagy túl gyakran kívánja. Van, aki a testi adottságai miatt bizonytalan, más attól fél, hogy túl extrém vagy épp prűd. Emily Nagoski új könyve ezekre a félelmekre ad választ.