„Vajon mit gondolhatott, amikor ezt bepakolta?!” – bőröndök meghökkentő, titkos kincsei
Ha te is mindig izgatottan nézted a reptereken a biztonsági emberek arcát, amint leolvassák a monitorról, hogy mi van a kézipoggyászodban, és verejtékezve drukkolsz, hogy minden rendben legyen, akkor ezt a cikket neked ajánljuk. Az amerikai biztonsági szolgálat megelőzés gyanánt mindennap kiposztolja, hogy mi mindennel próbálnak az emberek átmenni a repülőtéri ellenőrzőpontokon. Hidd el, ha elolvasod ezt a cikket, nem fogsz szőrözni amiatt, hogy a folyékony kézkrém is beleszámít-e az ötven milliliteres pakkba. Szőcs Lilla gyűjtése.
–
A Rolling Stone magazin összeállította minden idők legjobb 100 Instagram-profilját, Az amerikai repülőtér biztonsági szolgálatának oldala (TSA) – figyelem – még Beyoncét is lenyomta. Összesítettben az előkelő negyedik helyen végzett.
Az oldal alapkoncepciója nagyon egyszerű: kiposztolják, hogy mi mindennel próbálkoznak a népek, és azt is, mi mindennel lehet aggodalom nélkül átkelni az amerikai határon. Mindemellett a bizonytalan utasok maguk is beküldhetnek nekik tárgyfotókat, hogy egyáltalán érdemes-e a faragott pulykatálat beszuszakolni a poggyászba, vagy mégis csak felvihetik az utastérbe. Ennél lazább és jobb fej közigazgatási egységet, amely minden kérdésre türelmesen válaszol, szerintem nem is lehet találni. Az oldal készítői szerint a két leggyakoribb dolog, amit ellenőrzéskor a kézipoggyászban hagynak, de valójában nem vihetik be: szúró- és vágóeszközök. Ami pedig rendszerint a legnagyobb fejtörést okozza az utasoknak: mi számít bele a folyékony állagú dolgok közé?
Az együttérzést mindenképp megérdemelik, hiszen rengeteg energiát fektetnek abba, hogy megértessék az emberekkel: nemhogy robbanószert nem vihetnek fel a gépre, de álrobbanószert sem. Ezen az Instagramon az utastípusok összes skálája megjelenik. Köztük a pofátlan szuvenírgyűjtő, akinek már biztos, hogy van otthon egy darab a kínai nagy falból is, a falánk gyűjtögető, aki még az utolsó pillanatban egy guriga holland sajtot szuszakol be a kézipoggyászba, és az egyhangú utazó közönségből kitűnni vágyó turista.
Annyira csodálatos korrajzot ad az emberiségről a bőröndjük titkos tartalma, hogy minden egyes kép olyan, mint egy műalkotás – mindegyiknél távolba révedve elmerengsz: vajon mit gondolhatott, amikor ezt bepakolta?
Na, lássuk, milyen tárgyakat tilos felvinni, és mi minden mehet át a repülőtéri szűrőn?
Az úr pokolban is úr
Zoknik? Megvan. Fogkefe? Az is. Hajsütővas? Csekkolva. Poszt-apokaliptikus Mad Max-maszk? Pipa. Felvihetem a kézipoggyászomban? Határozottan: nem.
Dzsentlmenbicska, multifogó, fixpengés és az úgynevezett „sivatagi vihar" kés
Mindenféle kést mindenféle repülőre kizárólag zárt nagy poggyászban, a repülő rakterében lehet csak szállítani. Értem?
Ez alól Hófehérke és a hét törpe Disney-replikája sem kivétel
A szabályok Bruce Wayne-re is érvényesek
Ahogyan Arthur király egyik igazi kardja is talán jobb, ha otthon marad
Na, és az ágyúgolyó jöhet?
Határozottan nem...
Cuki sárga pintyő?
Az sem. Főleg, ha ragasztószalaggal magadra tekered, és megpróbálod átcsempészni a határon. Akkor még eljárás is indul ellened.
Mit lehet akkor felvinni?
Pizzát, ha nagyon muszáj...
Dekorációs tököt halloweenre
Preparált krokodilt
Jeremy Bentham brit filozófus, társadalomkutató fejét, de csak akkor, ha az előírásnak megfelelően tárolod
Hálaadásra készült pitét
Hat csomagnyi bontatlan, lepecsételt, reszelt parmezánsajtot
Na, és mogyórókrémet?
Persze, csak marihuána nélkül...
Forrás: TSA instagram
Kiemelt kép: Flickr/Todd Lappin
Szőcs Lilla