Mi kell ahhoz, hogy az emberből sikeres startupvállalkozó váljon? Egy jó ötlet mindenképp. De ez nem elég. Mert sok-sok embernek van jó ötlete. Lelkesedés. Küldetéstudat. Kockázatvállalás. Megfelelő személyiség. Támogató környezet. Szerencse. És ha ez mind megvan, még akkor sem biztos, hogy sikerül. Ráadásul – a statisztikák szerint – a nőknek ezen a pályán (is) nehezebb. Az induló vállalkozások alapítói között csak elenyésző számban találunk nőket. A WMN magazin csaknem öt éve maga is startupvállalkozásként indult, ráadásul egy nő alapította. Szóval nem véletlen, hogy a téma közel áll szívünkhöz. Ezért is örültünk nagyon, amikor a Hiventures kockázati tőkebefektető cég minket kért fel, hogy bemutassuk idén a nőknek kiírt az Év Női Startuppere-díj döntőseit. A Regional Startup and Innovation Day keretében, november 7-én kihirdetik az idei év legjobb startup vállalkozónőjének járó első helyet, amelyet egy szűkített lista alapján ti dönthettek el. A nyeremény komoly segítséget jelent majd a fejlesztéshez, továbblépéshez a győztesnek, ezért aztán kérjük, jól átgondoltan dönts. Voksodat a WMN szavazófelületén tudod leadni. Az alábbiakban néhány percben megnézheted mindhárom jelöltet – a következő napokban pedig egyesével is bemutatjuk majd őket. Bárhogy is döntesz, mindhárman megérdemlik a támogatást!
–
Balogh-Mázi Mária és a DreamJo.bs
Juhász Réka és a Let me Inn
Szente Alíz és a gyerekkel.com
Köszönjük, hogy rászántad ezt a néhány percet a videókra. Most pedig szavazz itt:
Bár egyre több a női vállalkozó, de még mindig egy csomó hátránnyal kell megküzdeniük a férfiakhoz képest, és számos tényező miatt nem tudják kifutni magukat. Márpedig amíg ez nem változik, és a gazdasági szerepük nem erősödik, addig a politikai döntéshozatalra sem lehet nagyobb befolyásuk.
Sarah Breedlove, más néven Madam C. J. Walker az egyik első ismert afroamerikai nő volt, aki megalapította saját üzleti birodalmát, és önerőből milliomos lett.
A mentorálás mindig is kulcsfontosságú volt a vállalkozói életben, pláne, ha segít áthidalni azokat az akadályokat, amelyeket a nemi egyenlőtlenség gördít a nők útjába a munkaerőpiacon és az üzleti világban.
Egy fiatal nő, aki egyetemistaként álmodott egy nagyot. És mára megcsinálta. Ismerjétek meg Juhász Rékát, és ha gondoljátok, szavazzatok rá az Év Női Startuppere-díj döntőjében. (Videó és szavazólink a cikkben!)
Aki összehozza a tökéletes munkatársakat a tökéletes munkahelyekkel. Szerinted Balogh-Mázi Mária az Év Női Startuppere? Akkor szavazz rá a cikkünk végén!
Milyen kihívásokat és milyen erősségeket jelent az ADHD szülőszerepben? Jár-e tipikus nehézségekkel? Milyen előnyökkel járhat? Hogyan hat a családi működésmódra és a hétköznapokra? Léteznek-e kapaszkodók a kihívások leküzdéséhez? Pszichológus szakértőt és érintett családokat kérdezett Kőrizs Kata.
Két motivációja volt Lu Boennek, amikor megnyitotta első éttermét, a Ramenkát: az otthoni, kínai ízeket szerette volna a maga tányérjára is odavarázsolni, illetve a saját gyerekkori traumáit szerette volna átkeretezni. Most újabb mérföldkőhöz érkeztek: a hamarosan Budapesten is bemutatkozó, világhírű gasztropiacon, a Time Out Marketen ők is helyet kaptak. Erről, és a forradalmi nyári menüjükről is beszélgettünk.
A nők által végzett láthatatlan munkát, amellyel a férfiak szűkös társas kapcsolati hálóját próbálják pótolni, „mankeepingnek” nevezik – utalva ezzel Carolyn Rosenthal szociológus „kinkeeping” elméletére, amely azt a családi kapcsolattartó szerepet írja le, amit jellemzően a nők vállalnak magukra.