Ha lemaradtál... vagy ha újra átélnéd: itt van az első Hello, WMN! estünk videós összefoglalója! DTK beszélgetőtársai: Kormos Anett, Tóth Vera, dr. Lukács Liza pszichológus és Náray Tamás. Téma: a test. Telt ház, szuper hangulat, nagy röhögések és fontos gondolatok. Szuper volt, na! Köszönjük nektek még egyszer!
Köszönjük a Volkswagennek a teljes rendezvénysorozat támogatását, és a Dove-nak az első estünkhöz nyújtott segítségét!
Mikor és mitől érezzük magunkat szépnek? Hogyan hat az énképünkre a közösségi média, a filterek és retus világa? Mikor érdemes elkezdenünk foglalkozni a testünkkel, ha sokáig szeretnénk élni? E kérdések mindegyike felmerült a Ki vele! szépségről, testképről és evésről szóló adásában.
Míg 2000-ben kevesebb mint évi 800 000 injekciót szúrtak be, a legfrissebb kutatások szerint ez a szám mára 4-5 millióra ugrott. De miért van az, hogy sokan még mindig rosszallóan néznek arra, aki tű alá fekszik? Valóban önbizalomhiánya van annak, aki a kezelést választja? Végső soron kinek akar megfelelni a botoxoltató: a társadalomnak vagy saját magának?
Az egyik leggyakoribb előítélet a kövérségre irányul, és bár valóban jelentős probléma számunkra az elhízás, az egészség nevében indított keresztes hadjárat sokszor többet árt, mint használ.
Nem mindegy, hogyan beszélünk arról, amit az olimpiai sportversenyeken látunk. Nem mindegy, mit tartunk nagy teljesítménynek, hogyan viszonyulunk a sportolók testéhez, és más nemzetek sportolóihoz. Az olimpia több mint sport – a gyerekeink számára is.
llona Maher rögbijátékos. Ez már önmagában is szembemegy néhány sztereotípiával, ő azonban szándékosan olyasmikről beszél a videóiban, amikkel még több előítéletet rombol le. És ez nem csak a sportolóknak jó.
Hétfő óta hivatalosan is Donald Trump az Egyesült Államok elnöke – ő pedig a korábbinál jóval felkészültebben, és egy olyan csapattal a háta mögött vág neki második elnöki ciklusának, amely a törekvéseit és a választási tervét végig támogatta.
A düh nőként alapélményünk, de jól leplezzük, mert réges-rég megtanultuk mederben tartani, hogy aztán időnként mégis szakadjon a gát a legváratlanabb helyzetekben, és magunk se értsük, honnan jön ez a nagy víz, ez az áradás, ami visz magával mindent, azt is, amihez ragaszkodnánk.
Iliás-Nagy Katalin csodálatos fotóriportja következik Margit néniről, aki még kútról hordta a vizet, teknőben mosott, kemencében sütötte a kenyeret, biciklivel tolta haza „nagy hassal” a tetőhöz szükséges deszkát, és látta a bombákat világítani Debrecen felett.