Ha lemaradtál... vagy ha újra átélnéd: itt van az első Hello, WMN! estünk videós összefoglalója! DTK beszélgetőtársai: Kormos Anett, Tóth Vera, dr. Lukács Liza pszichológus és Náray Tamás. Téma: a test. Telt ház, szuper hangulat, nagy röhögések és fontos gondolatok. Szuper volt, na! Köszönjük nektek még egyszer!
Köszönjük a Volkswagennek a teljes rendezvénysorozat támogatását, és a Dove-nak az első estünkhöz nyújtott segítségét!
„Szokom az újat, hogy még sosem volt ekkora, nem volt ilyen nehéz. Zavarhatna ez, ahogy zavarhatna a sok halványulni többé nem akaró heg, az orromon a megmásíthatatlan ív, vagy a repedések a bőrömön.”
Mikor és mitől érezzük magunkat szépnek? Hogyan hat az énképünkre a közösségi média, a filterek és retus világa? Mikor érdemes elkezdenünk foglalkozni a testünkkel, ha sokáig szeretnénk élni? E kérdések mindegyike felmerült a Ki vele! szépségről, testképről és evésről szóló adásában.
Míg 2000-ben kevesebb mint évi 800 000 injekciót szúrtak be, a legfrissebb kutatások szerint ez a szám mára 4-5 millióra ugrott. De miért van az, hogy sokan még mindig rosszallóan néznek arra, aki tű alá fekszik? Valóban önbizalomhiánya van annak, aki a kezelést választja? Végső soron kinek akar megfelelni a botoxoltató: a társadalomnak vagy saját magának?
Az egyik leggyakoribb előítélet a kövérségre irányul, és bár valóban jelentős probléma számunkra az elhízás, az egészség nevében indított keresztes hadjárat sokszor többet árt, mint használ.
Nem mindegy, hogyan beszélünk arról, amit az olimpiai sportversenyeken látunk. Nem mindegy, mit tartunk nagy teljesítménynek, hogyan viszonyulunk a sportolók testéhez, és más nemzetek sportolóihoz. Az olimpia több mint sport – a gyerekeink számára is.
llona Maher rögbijátékos. Ez már önmagában is szembemegy néhány sztereotípiával, ő azonban szándékosan olyasmikről beszél a videóiban, amikkel még több előítéletet rombol le. És ez nem csak a sportolóknak jó.
A gyerekeknek joguk van ahhoz, hogy az értük felelős felnőttek úgy szervezzék a karácsonyt (is), hogy az mindenkinek jó legyen. Oké, de mitől lesz jó egy gyerek számára a karácsony?
Szlavicsek Judit nagy fába vágta a fejszéjét: a Doszpot nyomoz című művében a volt bűnügyi nyomozót tette meg főhősének, az olvasót pedig visszarepíti a kilencvenes évek Budapestjére, ahol többek között a Fenyő-gyilkosság, egy sorozatgyilkos és az Aranykéz utcai robbantás borzolta a kedélyeket.