„Egy-egy testrészünket kell lefotózni, és elküldeni a másiknak” – Novella
Vajon tudunk róla, mi történt a kamaszokkal a karantén alatt az online térben?
Vajon tudunk róla, mi történt a kamaszokkal a karantén alatt az online térben?
Nemhogy ne árts, és ne csapd le, ha megtámadta a szendvicsedről lehullott morzsákat, hanem figyeld inkább közelről, és tanulj tőle! Kökéndy Ákosnál szellemesebben pedig senki nem fogja elmagyarázni neked, mitől fantasztikus lények a hangyák!
Ne várd meg, amíg a párkapcsolati problémáid krízissé dagadnak. A szőnyeg alá söprés helyett inkább kezeld ezeket tudatosan! Profi tippek egy válságkommunikációs szakértőtől, ne hagyd ki, nagyon tanulságos!
„Leélt ezután egy életet a háborús veteránok poszttraumásstressz-betegségének szinte minden tünetével a hétköznapjaiban: kiszámíthatatlan dührohamokkal. Depresszióval. Elidegenedettséggel. Állandó felfokozottság érzésével. Alvászavarokkal. Jelek, amiket én magam, a dédunokája is felismertem magamon fiatal felnőtt koromban gyakran. És sosem volt magyarázata. Semmi külső okom nem volt szorongásra, álmatlanul töltött éjszakákra. Nem volt oka, előzménye a számomra is váratlanul fel-fellángoló indulataimnak sem, amiket nehezemre esett zabolázni.” Nagyon izgalmas hétindító írást hoztunk:
Egy mozaikcsaládba mindenki veszteséggel érkezik, és igaz ez arra is, akinek történetesen ez lesz az első házassága. De milyen nehézségekkel, stigmákkal és elvárásokkal kell megküzdenie egy második feleségnek? Hogyan tekint a társadalom az újraházasodó emberre és annak párjára?
Mindenki ismeri a jelenséget: valaki, aki nem ott ül, ahová a helyjegye szól, mélységesen felháborodik, ha más pedig a sajátjára szeretne ülni. Kinek jó, ha egy egyszerű vonatút feszültségekkel teli flipperjátszmává alakul? Fejtsük meg együtt ezt a különös szokást!
„Jó kicsit csekkolni, hogy nem rozsdásodtunk-e be, legyen szó a munkáról vagy a szocializálódásról… szeretjük a remetelétet, de azt nem szeretnénk, hogy teljesen elveszítsük a kapcsolatot a külvilággal.”
„Azt hiszem, akárhova utazzunk is, mindig magunkat keressük a világban, magunkat akarjuk megismerni a kalandokon keresztül, próbálgatjuk a határainkat, új élmények, új ismeretségek, új történetek viszonylatában rajzoljuk át a saját magunkról alkotott képet.”