Botcsinálta életmódreform Covid idején – avagy Pató Pál igenis le fog fogyni!
Kolléganőnk egy nagy életmódváltás kellős közepén van, íme, a jól bevált trükkjei:
Kolléganőnk egy nagy életmódváltás kellős közepén van, íme, a jól bevált trükkjei:
Majd jobb lesz?
„…ami ebben a helyzetben zavart, az a felismerés, hogy még én, a nagyszájú feminista is annyira beparáztam attól, hogy idegenek előtt beszéljek a menstruációmról, hogy inkább meg se próbáltam. És ennek kapcsán ismét ráébredtem, hogy pontosan mekkora tabu is a menstruáció, és sokszor mekkora hátrányt jelent azok számára, akik együtt élnek vele.”
Hétfőn a felső tagozatokba és a középiskolákba is visszatértek a diákok; a karantén előtti élet lassan újraindul, egyre több korábbi rutintevékenységhez térhetünk vissza. Ez azonban nem jelenti azt, hogy az elmúlt több mint egy év nehézségei, szorongásai egy csapásra köddé váltak volna. A súlyosan beteg gyerekek lelki gyógyulását segítő Mosoly Alapítvány terapeutájának tanácsai a családoknak:
„Nem arról van szó, hogy soha többé nem fogok repülőre ülni, és nem is arról, hogy nagyvállalatok bojkottálásába kezdek, hanem arról, hogy itt az ideje egy globális értékrendváltásnak.”
„Babits?… Ott lakott a dombon…” Mindenkinek van egy (sok) durva vizsgázós sztorija, kommentben jöhetnek a tieitek!
Szerzőnk felnőttfejjel visszaült az iskolapadba, és pszichológusnak tanul. Elmondja, miért döntött így, és mi az a három fontos felismerés, amit a tanulásnak köszönhet:
Ramadán ideje van, a muzulmánok a hold járásától függően huszonkilenc- vagy harmincnapos böjtöt tartanak: ez a szent hónap a testi-, lelki- és szellemi megtisztulás, a befelé fordulás ideje. Isztambulban élő szerzőnk mesél a szokásokról, és saját kapcsolódásáról: