Az irigy, gonosz mostoha mítosza: pótanyák szerepe régen és most
Sok tényezőn múlik, hogy egy mostoha édes lesz-e, vagy gonosz.
Sok tényezőn múlik, hogy egy mostoha édes lesz-e, vagy gonosz.
Egy vizsgálat szerint csak tovább nehezítjük a gyerekek számára az érzelmeik szabályozását, ha okoseszközöket adunk a kezükbe a nehéz pillanatokban.
Az év végi hajtás, a sok stressz, a magány vagy a gyász is gátolhatja, hogy karácsonyi hangulatunk legyen. Olykor nehéz ünneplőbe öltöztetni a lelkünket, de tudatos odafigyeléssel – és feltöltő programokkal – talán nem lehetetlen.
„Az, hogy egy gyerek nem a biológiai szüleivel nő fel, társadalmi rétegeken átívelő, közös élettapasztalat volt a tizenhatodik–tizenkilencedik században” – mondja Erdélyi Gabriella. A történész arra hívja fel a figyelmet, hogy „sok minden, amiről azt hisszük, »régen úgy volt«, főleg a XIX. század találmánya”. Például a nemzet fogalma, az otthonukba zárt anyák kultusza, vagy a nukleáris család elterjedtsége. Hogyan éltek a felmenőink valójában? Interjú.
Neked mi a december?
A vakcinák biztonságossága mellett sok minden más is foglalkoztatta a tudósokat az egyik vezető folyóirat adatai szerint. Korunk nagy kérdései tíz pontban.
Megjöttünk egy újabb adag szakácskönyvvel, nézzétek csak, ki mit választott!
A karácsony a megfelelési kényszerek és az elvárások időszaka is. Mit hozunk magunkkal családi örökségként a régmúlt ünnepekből? És hogyan érhetjük el, hogy egy-egy szerencsétlen mondat, vagy baki miatt ne vesszünk össze a szeretteinkkel a jelenben? Erről kérdezte Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológust D. Tóth Kriszta.