Mi kell ahhoz, hogy az emberből sikeres startupvállalkozó váljon? Egy jó ötlet mindenképp. De ez nem elég. Mert sok-sok embernek van jó ötlete. Lelkesedés. Küldetéstudat. Kockázatvállalás. Megfelelő személyiség. Támogató környezet. Szerencse. És ha ez mind megvan, még akkor sem biztos, hogy sikerül. Ráadásul – a statisztikák szerint – a nőknek ezen a pályán (is) nehezebb. Az induló vállalkozások alapítói között csak elenyésző számban találunk nőket. A WMN magazin csaknem öt éve maga is startupvállalkozásként indult, ráadásul egy nő alapította. Szóval nem véletlen, hogy a téma közel áll szívünkhöz. Ezért is örültünk nagyon, amikor a Hiventures kockázati tőkebefektető cég minket kért fel, hogy bemutassuk idén a nőknek kiírt az Év Női Startuppere-díj döntőseit. A Regional Startup and Innovation Day keretében, november 7-én kihirdetik az idei év legjobb startup vállalkozónőjének járó első helyet, amelyet egy szűkített lista alapján ti dönthettek el. A nyeremény komoly segítséget jelent majd a fejlesztéshez, továbblépéshez a győztesnek, ezért aztán kérjük, jól átgondoltan dönts. Voksodat a WMN szavazófelületén tudod leadni. Az alábbiakban néhány percben megnézheted mindhárom jelöltet – a következő napokban pedig egyesével is bemutatjuk majd őket. Bárhogy is döntesz, mindhárman megérdemlik a támogatást!
–
Balogh-Mázi Mária és a DreamJo.bs
Juhász Réka és a Let me Inn
Szente Alíz és a gyerekkel.com
Köszönjük, hogy rászántad ezt a néhány percet a videókra. Most pedig szavazz itt:
Bár egyre több a női vállalkozó, de még mindig egy csomó hátránnyal kell megküzdeniük a férfiakhoz képest, és számos tényező miatt nem tudják kifutni magukat. Márpedig amíg ez nem változik, és a gazdasági szerepük nem erősödik, addig a politikai döntéshozatalra sem lehet nagyobb befolyásuk.
Sarah Breedlove, más néven Madam C. J. Walker az egyik első ismert afroamerikai nő volt, aki megalapította saját üzleti birodalmát, és önerőből milliomos lett.
Egy fiatal nő, aki egyetemistaként álmodott egy nagyot. És mára megcsinálta. Ismerjétek meg Juhász Rékát, és ha gondoljátok, szavazzatok rá az Év Női Startuppere-díj döntőjében. (Videó és szavazólink a cikkben!)
Aki összehozza a tökéletes munkatársakat a tökéletes munkahelyekkel. Szerinted Balogh-Mázi Mária az Év Női Startuppere? Akkor szavazz rá a cikkünk végén!
Fiatalasszony informatikus végzettséggel, két kicsi, izgő-mozgó fiúcskával. Meg egy nagy adag elszántsággal és tettvággyal. Valahogy így kezdődött… és ez lett belőle:
Kilátástalanság – ez az a szó, ami a tiszavasváriak jelentős részének életét jellemzi. A kelet-magyarországi, 12.000 fős település egykor virágzó iparváros volt, aztán jött a rendszerváltás és a privatizáció. Az élet hozta így című dokumentumfilm öt ember történetén keresztül mutatja be, mit okozott a város hanyatlása. Filmajánló.
Dr. Jedlovszky-Hajdú Angéla 2019 óta vezeti a Semmelweis Egyetem Nanokémiai Kutatócsoportját: munkatársaival olyan szöveti struktúrák létrehozásán dolgoznak, amiket súlyos égési sérülések gyógyítására is lehetne használni. A nanotechnológia szépségéről, a női mentorok jelentőségéről és a kisgyerekes anyaként való konferenciaszervezésről is kérdezte őt Milanovich Domi.
Időnként mindenki szorong a szexen. (Némi túlzással csak a pszichopaták és a csecsemők nem.) Persze a szorongás tárgya egyénenként eltérő: van, aki a nemi identitása miatt aggódik. Más attól fél, hogy túl ritkán vagy túl gyakran kívánja. Van, aki a testi adottságai miatt bizonytalan, más attól fél, hogy túl extrém vagy épp prűd. Emily Nagoski új könyve ezekre a félelmekre ad választ.