Visszatérés a kómából: Lelkes Anna tízévnyi küzdelme az életért
Anna 13 évesen került kómába 117 napra, és tíz év alatt épült fel, Visszaút a kómából című könyvében saját történetét írta meg.
Anna 13 évesen került kómába 117 napra, és tíz év alatt épült fel, Visszaút a kómából című könyvében saját történetét írta meg.
Könnyek, szívszakadás, bánatfagylalt vagy a „kutyaharapást szőrével” terápia – bármi előfordulhat, ha egy kamaszt szerelmi bánat ér. De mit tehet a szülő, ha tényleg segíteni akar?
Jeannette és Alexander Toczko 75 évet éltek együtt, majd 24 óra eltéréssel haltak meg. Ruth és Harold Knapkénak 65 közös év jutott, ők 11 óra különbséggel hagyták itt a földi létet. Ahogy az életük minden percét, úgy az utolsó pillanatokat is együtt töltötték: összeölelkezve, kéz a kézben találtak rájuk. Cikkünkből kiderül, mi az oka annak, hogy az idős házaspárok gyakran egymást követik a halálba.
A saját szülei jelenlétében és beleegyezésével vetették alá válogatott kínzásoknak Anneliese Michel-t, akiből 67 alkalommal próbálták kiűzni az ördögöt, míg szegény lány, aki minden bizonnyal valamilyen pszichiátriai problémával küzdött, bele nem halt az eljárásokba. A legfájdalmasabb és legmellbevágóbb az egészben, hogy mindez nem egy középkori történet. A fiatal lány 1976. július 1-jén hunyt el, Európa kellős közepén. 23 évet élt.
Megtalálni a tökéletes ruhadarabot kész tortúra, a nagy nehezen levadászott példány pedig gyorsan elhasználódik, és gyakran rövid időn belül a szemetesben végzi. Hogyan juthatunk minőségi ruhadarabokhoz, és mit tehetünk, hogy a nagy kedvencek sokáig velünk maradjanak?
Japánban a házasság gyakran a név és a szakmai identitás feladását is jelenti a nők számára, a törvény ugyanis 1947 óta előírja, hogy minden házaspárnak közös vezetéknevet kell viselnie. Most azonban úgy tűnik, változhat a helyzet.
Egy családi veszteség is szerepet játszott abban, hogy kardiológus lett. De milyen út vezetett számára az asztronauták izgalmas, rejtett és mérnöki pontosságú világába? Dr. Nagy Klaudia Vivien szerint az orvoslás már ma is egy kicsit sci-fi-szerű, a növekvő nemi egyenlőség viszont egyáltalán nem a jövő zenéje.
Egyre többen használják „lelkizésre” is a ChatGPT-t, vagyis vitatják meg vele mentális problémáikat, anélkül, hogy szakemberrel konzultálnának. Mire alkalmas az AI és mire nem, ezen a téren? Mi az, amiben pótolhatatlan a pszichoterapeuta személye?