„Miután elmentek, egy napig zokogtam” – Beszéljünk az önkéntesek mentális egészségéről!
Szinte beszélni sem merünk arról: segíteni nemcsak jó, de nehéz is. Pedig nagyon kellene.
Szinte beszélni sem merünk arról: segíteni nemcsak jó, de nehéz is. Pedig nagyon kellene.
Horrorfilmbe illő gyilkosság miatt végeztek ki először a történelem során egy nőt villamosszék által.
Miért fontos a birodalmi terjeszkedés? Miért kell egyáltalán birodalmakban gondolkodni a XXI. században? Mi lehet ennek az alapja, és mi köze van hozzá Magyarországnak? Kolozsi László alapos, tudományos igénnyel megírt cikkében ezt járja körbe.
Kik azok a pedofilok? Hányan vannak? Inkább férfiak vagy inkább nők az elkövetők? És az áldozatok? Meg lehetne előzni valahogy? Egyáltalán, mi a pedofília? És miért válik valaki azzá? Ilyen kérdéseket jár közbe írásában gyerekjogi szakértőnk.
„Sajnálom azokat, akik szerint a tanárok csak lébecolnak, mert valószínleg nem találkoztak olyannal, aki miatt meg lennének győződve arról, hogy ez nincs így.”
„Az egészségügyi szakemberek már évtizedek óta tudják, hogy a rossz levegőminőség növelheti a szívbetegségek, a sztrók, az alsó légúti fertőzések, a tüdőrák, a cukorbetegség, a demencia, a mentális betegségek és a koraszülés kockázatát. De a probléma valódi mértéke – például, hogy a légszennyezettség az erős dohányzásnál is nagyobb kockázatot jelenthet – csak most válik világossá.”
Gyerekjogi szakértő szerzőnk két Pest megyei gimnazistával beszélgetett arról, hogy érzik magukat, és mire lenne szükségük a háború témája kapcsán – ahelyett, ami van. Kezdjük ott, hogy megkérdezi tőlük valaki, ezt: „hogy vagytok?” Tanulságos.
Körülöttem egyre több a hippi – teszi fel a kérdést szerzőnk –, vagy általános jelenség, hogy mind többen próbálkoznak meg a vidéki termelői léttel, hogy egészségesebb táplálékhoz jussanak, vagy egy esetleges klímakatasztrófát nagyobb eséllyel vészeljenek át? No de mi történik, ha a városi ember nekilát gazdálkodni?