Az, hogy annak idején hogyan bántunk a zsebpénzünkkel, mennyire határozza meg a későbbi pénzügyi hozzáállásunkat? Felidézzük, hogy mit tanultunk gyerekként a megtakarításokról, befektetésekről, és ebből mit hasznosítottunk vagy tanultunk újra felnőttként. A statisztikák szerint van különbség a férfiak és a nők között ezen a téren, a nők óvatosabbak és hosszabb távon terveznek, a férfiak bátrabban kockáztatnak. De vajon a befektetés a gazdagok kiváltsága, vagy átlagemberként is elérhető lehetőség? A számok azt mutatják, hogy a legtöbben fontosnak tartják a megtakarítást, de nem tart még mindenki ott, hogy belevágjon. Pénzügyi célokról és lehetőségekről beszélgetünk Fiala Borcsával, a WMN főszerkesztőjével, Krajnyik Cintiával, a WMN social média vezetőjével és Cselovszki Róberttel, az Erste vállalati és pénzügyi piacok üzletágvezetőjével, valamint az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatójával. Moderátor: Tóth Flóra.
–
Itt hallgathatjátok meg a beszélgetést:
Itt pedig meg is nézhetitek:
Itt pedig a Mindent bele! többi epizódját találjátok:
Mit tud egy 89 éves nagymama pénzről, tervezésről, megtakarításról? Még az is lehet, hogy többet, mint mai harmincas unokája. Szabó Anna Eszter a nagymamájával, Vilmával beszélgetett múltról és jövőről, meg arról, ami közötte történik. Tanulságos. Cikk és videó itt:
Ha valaki inkább humán beállítottságú, és soha nem volt része semmiféle pénzügyi képzésben, annak bizony sok fejfájást okozhat az anyagi dolgainak kezelése, legyen szó lakáshitelről, magánnyugdíjpénztári számla nyitásáról, vagy befektetésekről. Azonban saját magunkat lőjük lábon, ha nem képezzük magunkat legalább minimálisan, és nem ragadjuk meg azokat a lehetőségeket a tanulásra, amiket egyébként a bankok is kínálnak. Ráadásul ingyen.
Podcast-gyermekeink éppolyan fontosak számunkra, mint a cikkeink. Ha végigpörgeted ezt a tesztet, kiderül, melyikkel érdemes kezdened, hogy aztán meghallgasd a többit is persze.
Ha celeb, akkor biztosan sok pénze van, és bármit megtehet, amit akar – gondolják sokan, és erre hivatkozva aztán szabadjára engedik a rosszindulatukat a kommentszekcióban. Steiner Kristóf is gyakran találkozik ezzel a jelenséggel, ezért most az egyszer szeretne rá érdemben reagálni.
Tippek és tanácsok ADHD-val és diszkalkuliával küzdőknek, hogy egyszerűbbek legyenek a pénzügyek, és az ügyintézés is jobban menjen. Egy-egy megoldás néha talán furcsa lesz a környezetünk számára, de nem az a fontos, hanem hogy nekünk beválik valami!
A bűnözők célja, hogy a fiktív sztori hallatán az ijedségből reagáló hívott fél kiadja a bankkártyaadatait vagy az internetes bankja belépési adatait, vagy esetleg olyan programot telepítsenek, amelynek segítségével kinyerhetik azokat. Az ilyen típusú csalásokhoz erős szégyen társul, a kárvallott gyakran bevallani is fél, hogy átverték.
Egyre többet vagyunk egyedül, és ez a társas készségeinkre, az épített környezetünkre, a szokásainkra, a valóságészlelésünkre is kihat. Na meg a politikára, ami egyre groteszkebbé válik.
Az óvodában, iskolában sok problémája volt, nem volt jó tanuló annak ellenére, hogy Mensa HungarIQa-tag. Harmincéves volt, amikor megkapta a diagnózisát: autista, aspergeres, ADHD-val kiegészítve. Fekete Gy. Viktor korábban grafikusként dolgozott, az Autista Vagyok YouTube-csatorna társalapítójaként ma már másoknak segít.
Lily Phillips OnlyFans-modellként dolgozik, magát elsősorban prostituáltnak tartja, de örül, ha üzletasszonyként hivatkoznak rá. Az is, hiszen évi kb. 2 millió dollárt keres, kilenc alkalmazottat foglalkoztat, emellett a szüleit és a családját is támogatja. Nemrégiben vállalta, hogy egy kihívás részeként huszonnégy óra alatt száz férfival létesít kapcsolatot – az erről készült videókat saját platformján értékesítette – februárban pedig ezer férfire emeli a tétet, szintén egyetlen nap alatt.