Fekete gyémántok Oroszlányban – Időutazás egy szépséges és kegyetlen világban
A bánya tele van kincsekkel és veszélyekkel is, de aki egyszer megtapasztalta, milyen az igazi bányászélet, többé nem tud elszakadni tőle.
A bánya tele van kincsekkel és veszélyekkel is, de aki egyszer megtapasztalta, milyen az igazi bányászélet, többé nem tud elszakadni tőle.
Hogyan került többek között két palóc kamasz lány, egy fiatal rajzmodell és egy nyomdai munkás a magyar pengőre és forintra? Kinek hozott szerelmet a modellkedés? Melyik sportoló deltái ihlették meg a pénzgyártókat? Ki volt az a nő, aki a valaha volt legnagyobb címletű magyar bankjegyen szerepel? Kattintsatok, és minden kiderül!
„Kuszama anyja kicsi korától arra kényszerítette a kislányt, hogy kövesse apját a légyottokra, lesse ki, pontosan mit, kivel és hogyan csinál a férfi, aztán pedig részletesen számoljon be mindenről anyjának. Ezzel életre szóló szenvedéssé változtatta lánya viszonyát a szexualitáshoz.”
Mikor és hol volt tilos a férfiaknak nadrágot viselniük? Milyen rendeletet játszott ki a vörös rózsa a fehér ruhán? Mi köze a vörös bársonynak meg a fekete csipkének a csatornákhoz? Cikkünkből kiderül!
Ajánló hőgutától szenvedőknek Szentesitől:
Egy őrült filmrendező kitalálta, hogy újra létrehozza a sztálini diktatúrát egy falunyi területen, és önként jelentkezőkkel benépesítette. Két évig figyelte kamerákkal, hogyan viselkednek benne a mai emberek, és összesen 15 filmet vágott össze belőle. Az egyiket most te is megnézheted – és ha akarsz látni valami hátborzongatót, akkor ne is hagyd ki.
Ma 35 éve… Aki ott volt, sohasem felejti el. „Arra a kis időre megállt az idő, szimbolikusan leomlottak a falak […] a Queen és a magyar közönség igazi varázslatot teremtett.” De mi volt a koncert háttere és jelentősége? És mit szólt az egészhez az MSZMP agitprop osztálya?
„Ha egyszer ez a rend. Hogy mindenről le kell szokni a végén, amihez nagy nehezen hozzászokik az ember.” Olvassatok Füst Milánt!