„A háborúnak vége! Ha te is akarod!” – Nyolc történelmi pillanat a múlt század karácsonyaiból
A békét is értékelnünk kell az ünnepek alatt, és nem árt emlékezni arra, hogy nem volt ez mindig így.
A békét is értékelnünk kell az ünnepek alatt, és nem árt emlékezni arra, hogy nem volt ez mindig így.
Mikor csináltál utoljára valamit először? Cinti néhány napja, amikor balettelőadásra ment.
Amikor az erőszak megjelenik az ember életében, minden, amivel addig szép gondosan körbebástyázta magát, egyszeriben leomlik. És mi marad akkor? Ezt boncolgatja egy új magyar film.
„Ismeretlen szám 8:28 Doktornő! Olyan, mintha egy elefánt ülne a mellemen! És nemcsak köhögök, de fulladok is. Sípol a tüdőm. Kellene egy röntgen. Vagy CT. Vagy vérvétel. Vagy antigén-teszt. Vagy antitest? Mekkora baromság így megbonyolítani! Mert ki érti ezt? Hiába nézem a Google-t és a Facebookot is, én már nem igazodom el rajta. Most akkor mi legyen? Hívjak mentőt?!”
Vakmerő és okos nő volt, vagy hataloméhes szajha? Még ma is kutatják az Agnès Sorel-jelenséget, de nincsenek jó válaszok.
Ezeket a könyveket olvassuk mi – van köztük olyan, ami nektek is aktuális kedvenc?
A felmenőinket ért traumák generációk sorsát határozhatják meg a családunkban, köztük a miénket is. De vajon elég lehet-e a ráeszmélés a gyógyuláshoz? Ki lehet-e gyomlálni a lélekből több generáción át hordozott szorongást és szenvedést?
Tragikus sorsa ellenére Lev Tolsztoj főhőse halhatatlan világirodalmi nőalak. Folyamatosan nézzük, olvassuk, figyeljük. De látjuk-e? Megkérdeztük, mit gondol róla Gy. Horváth László, aki újrafordította, Bach Kata, aki eljátszotta, Velekei László, aki megkoreografálta, Marjai Lili Anna, aki eltáncolta, és Turi Tímea, aki megverselte.