„Mindennek van határa” – tartja az örök érvényű mondás, a saját határainkról azonban hajlamosak vagyunk megfeledkezni, pedig a mi feladatunk lenne, hogy meghúzzuk őket. Ennek aztán törvényszerű következménye a kiégés – ami az élet bármely területén megtörténhet. Ha szeretnénk ezt elkerülni, kénytelenek vagyunk olykor nemet mondani. De hogyan hat az emberre az első nagy „nem”? Miért akarunk megfelelni másoknak, és milyen határokat kell meghúzni szülőként? Mi történik az emberrel, amikor kiég, és miért kell ma máshogy határokat húzni, mint évtizedekkel ezelőtt? Többek között ezekről a kérdésekről beszélget a Ki vele! negyedik adásában Náray Tamás író, képzőművész, Szentesi Éva író, Steigervald Krisztián generációkutató, D. Tóth Kriszta és Krajnyik Cintia moderátor. Most már láthatjátok a YouTube-csatornánkon is, nézzétek meg, érdemes:
Az ókori, meztelen férfiakat ábrázoló szobrok teste szinte teljesen megfelel a mai férfiideálnak, egy apró kivétellel: nagyon kicsi a péniszük. Utánajártunk a miérteknek.
Szexuális nevelés, a pornóipar hatása, testkép: témák, amik erősen összefüggnek, és amikről kevesebbet beszélünk, mint kellene. Most Kormos Anett, Náray Tamás, Fajgerné Dudás Andrea és Szél Dávid kibeszéli őket.
A Ki vele! talkshow harmadik epizódjában a gyerekvállalás a téma. Az izgalmas kérdésekről Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus, Borbély Alexandra színész, Darvas-Tanács Erik lelkész, 11 (!) gyerekes apa, Csepelyi Adrienn, D. Tóth Kriszta és Krajnyik Cintia moderátor beszélgetnek.
Filákovity Radojka rendhagyó gyereknapi programajánlójában ezúttal a felnőttekre is gondolt: Pannonhalmi Szent Orbán Borpiknik, Szentesi Éva új regényének bemutatója és megannyi remek program vár a heti Kimenőben.
Pergő orsó, sistergő pamutszálak, meredező guzsaly, egy-egy félszeg mosoly, összekacsintás, lopott csók. Túlerotizált, provokatív modern világunkban már nehezen hangolódunk rá azokra a finom (persze ettől még pajzán, sőt esetenként egészen obszcén) szexuális üzenetekre, melyek átszőtték egy eltűnt világ szinte minden életterületét, még a munkát is. A fonókban tulajdonképpen minden erről szólt, a fonás mondhatni, csak díszletként szolgált.
Te mit gyászolsz? – teszi fel a kérdést Eleanor Haley és Litsa Williams könyve, és még mielőtt ellapoznál, mondván, hogy hál’ istennek nem történt haláleset a környezetedben, jobb, ha mélyebben átgondolod a kérdést. A veszteség ugyanis legtöbbünk életében vissza-visszatérő szereplő, még ha a tárgya változik is: ugyanúgy elindíthatja a gyászfolyamatot a munkahelyváltás, mint egy szakítás, a meddőség vagy akár a költözés.
A több mint százéves, fekete-fehér némafilm, a Nosferatu mai színes-hangos remake-jét elnézve, Drakula biztosan forog a sírjában. Bill Skarsgård kaméleonszemű bohóc helyett Vlad Tepesként gázol át Németalföldön, emberen és szerzői jogon, hogy végre „karóba húzhassa” mátkáját. A mátka meg csőbe a kiszipolyozóját. Rossz az, aki rosszra gondol. Hidd el, ez messze nem egy „win-win” helyzet!