Hitről nem lehet vitázni – tartja a mondás, azonban a hittel (vagy hitetlenséggel) kapcsolatban számos kérdés felmerül, amikből mégis érdekes beszélgetések kerekedhetnek. Van olyan, hogy valaki nem hisz semmiben? Miért van szüksége emberek millióinak arra, hogy higgyenek valamiben? Megfér egymás mellett a tudomány és a vallás? És hol a határ közöttük? Mit gondol a csillagász a horoszkópokról, és mit érez a katolikus egyház kirekesztő nyilatkozatait hallva a volt katolikus pap, aki nemrég vállalta fel a nyilvánosság előtt, hogy meleg? És mégis mit keresett Jézus Japánban? Ahány vendég, annyiféle világnézet és hitrendszer találkozik a Ki vele! második adásában, és bár messze nem értenek egyet mindenben, a konstruktív vita, az önirónia és a humor segít áthidalni minden nézeteltérést, a végére pedig nyilvánvalóvá válik: több köti össze Peller Mariannt, Hodász András volt katolikus papot, Kiss László csillagászt, Milanovich Domi pszichológus-újságírót, D. Tóth Krisztát és Csepelyi Adrienn moderátort, mint ami elválasztja őket egymástól.
A Ki vele! következő epizódját május 13-án, hétfőn este kilenckor láthatjátok, a Viasat3 műsorán.
Hogyan hat a vallás, a spiritualitás az idegi működésünkre? Egy friss tudományterület, a neuroteológia legizgalmasabb eredményeiből válogatott Milanovich Domi.
A retrográdban lévő Merkúr kifejezést általában a horoszkóp kapcsán szoktunk hallani, pedig ez valójában egy csillagászati jelenséget ír le. Utánajártunk, pontosan mit is…
Gyerek utáni vágy, a családi sokk, amit a bevonulása okozott, az édesapja halálba kísérése, egy keserves kiégés, vagy épp a katolikus egyház napvilágot látott bántalmazási ügyei – nem volt olyan kérdés, amire Versegi Beáta szerzetes nővér ne válaszolt volna őszintén és nyíltan a Breakout Roomban.
Csillagos vérvételi eredmény, diagnózis nélkül elhagyott rendelő, latin szavak sokasága a zárójelentésen, hónapokra előre betelt foglalási naptár: számtalan oka lehet annak, hogy valaki a Google-ben vagy a közösségimédia-felületeken keres megoldást a felmerülő egészségi problémákra. És többnyire talál is.
Közeledik a karácsony, a szeretet ünnepe. De mi valójában, pszichológiai értelemben a szeretet? Tudunk-e jól szeretni, és tudjuk-e, hogyan szerethetnek jól minket? Mi az, amire a leginkább vágyunk? Ezekről a kérdésekről beszélgettünk Gesler Lili pszichológussal, A szeretet atomjai című könyv szerzőjével.
Amikor arról mesélek a 17 éves gyerekemnek, hogy telefonfülkéből hívogattam a barátaimat, amikor annyi idős voltam, mint ő, és miközben beszélgettünk, dühös emberek dörömböltek az üvegajtón, az arcán pontosan az az empatikus mosoly és hitetlenkedés jelenik meg, mint amikor arról hall, hogy az ükapja hazagyalogolt 1917-ben Vlagyivosztokból (Google Maps nélkül).