Papirusztampon, mohabetét, drótokból buherált intimkehely – a menstruációs eszközök evolúciója
Ma már sokféle kényelmes, modern menstruációs eszköz áll a rendelkezésünkre. De mi mindent használtak eleink a vérzés napjain?
Ma már sokféle kényelmes, modern menstruációs eszköz áll a rendelkezésünkre. De mi mindent használtak eleink a vérzés napjain?
Az elmúlt évtizedben a lézeres tetoválás-eltávolítás drága eljárásból egy mindenki számára elérhető lehetőséggé vált, ebből adódóan pedig egyre kevésbé tekintünk úgy a mintákra, hogy azok örök életre szólnak.
DTK arca, ahogy ő fogalmaz, 1999 óta a nyilvánosság előtt változik. Vannak, akik fel is hánytorgatják neki, hogy nem olyan fiatal, mint majd' 25 évvel ezelőtt… De vajon hogyan érez ő maga a változásokkal kapcsolatban? Mit tesz (illetve nem tesz) azért, hogy jól érezze magát a bőrében? Mikor jött rá, hogy többet kell törődnie a saját testi-lelki jóllétével is? Interjú!
Biztos, hogy minden nő nagy mellre vágyik? (Nem.)
Titkoltad már valaha, hogy rosszul látsz? Szégyellted a szemüvegedet gyerekkorodban vagy akár máskor, az életed folyamán? Megbarátkoztál vele vagy sohasem sikerült? Szemüvegesek, ide gyűljetek!
Egy kislány, aki rendszeresen azt hallja: milyen gyönyörű. Egy kiskamasz, akinek a testéhez nem jól közelednek. Egy fiatal nő, akinek erőszakkal átlépik a határait. Egy kétgyerekes anyuka, aki próbálja végre visszavenni a kontrollt az emlékei, az érzései és a tükörképe fölött. Szabó Anna Eszterrel D. Tóth Kriszta beszélgetett.
„A saját tükörképem mindig önreflexió. Nemcsak arról, hogy néz ki az arcom, a testem, hanem hogy hol tartok most az életemben, hogyan dolgoztam meg a múltam, és a korábbi események hogyan hatnak ki a jelenemre” – mondja szépségportréról szóló sorozatunk legújabb részében Krajnyik Cinti.
Egy mellében talált csomó kapcsán tanult meg nem könyörtelen lenni a testével, később egy betegség hozta el a felismerést, hogy a lelkének is jár a segítség és a megértés. Csepelyi Adrienn – nem csak a képeken retus nélkül.