Helló, kemóagy, helló, újnormális, helló, leukémia utáni élet!
Egy rákdiagnózis kitörli a szótáradból azt a szót, hogy „normális”. Úgyhogy, amikor túl vagy a nehezén, neked kell újraírnod. Az egész szótárat.
Egy rákdiagnózis kitörli a szótáradból azt a szót, hogy „normális”. Úgyhogy, amikor túl vagy a nehezén, neked kell újraírnod. Az egész szótárat.
Anna Eszter és barátnői idén is elszabadultak a gyerekektől, a dolgos hétköznapokból. Most a varázslatos Skóciát fedezték fel, de még hogy!
Mi az oka annak, hogy a legendás egyetemi élet helyett sokan ma már csak szükséges rosszként élik meg a felsőoktatást?
Min múlik, hogy mennyire öltözködünk kényelmesen a nyári melegben? Ti bátran hordtok rövidnadrágot, vagy léptek ki melltartó nélkül az utcára?
Fel a kezekkel: kinek van még hasonló sztorija?
A szülés nehéz. A szülés fáj. A szüléstől félünk. Pedig, ha más szemszögből nézünk rá, az életünk legnagyobb terápiája lehet – állítja Rácmolnár Lili pszichológus.
Mivel ő maga is megjárta a depresszió bugyrait, tudja, hogy nem lustaságból lesz valakinek ennyire koszos a lakása. Hogy van az a szint, amikor minden reménytelenné válik – a takarítás is. Ha viszont újra emberhez méltó környezetbe kerül valaki, talán elindul kifelé a gödörből. Bemutatjuk hősünket, az Amerikában élő extrém takarítót, Fodor Barbarát.
Tényleg egyszemélyes közösségekké váltunk? Miben más barátságokat kötni napjainkban, mint pár évtizeddel ezelőtt? És min múlik, hogy fennmaradnak-e a régi vagy az újabb kapcsolataink? Dr. Forgács Attila szociálpszichológust és Csányi Vilmos etológust kérdezte Takács Dalma.