Szentesi Éva: Mondjátok meg, milyen mélyre lehet lehasítani a testbe! És hányszor?
„Öt napja nem ettem, két napja nem iszom, tele vagyok csövekkel, és félrebeszélek.”
„Öt napja nem ettem, két napja nem iszom, tele vagyok csövekkel, és félrebeszélek.”
Olyan gyakori, mint az asztma vagy a diabétesz, mégis sokkal kevesebb figyelmet kap ez a gyakorta nagyon fájdalmas, és kezelés nélkül súlyos deformitásokat okozó autoimmun betegség:
Fordítunk-e napjainkban Magyarországon elegendő figyelmet a krónikus betegségek, például a szklerózis multiplex érzelmi dimenzióira? Milyen lehetőségei vannak a betegeknek? Podcastajánló!
Ma Magyarországon az ajak- vagy szájpadhasadékkal, vagyis korábbi, ma már nem használatos kifejezés szerint nyúlszájjal vagy farkastorokkal születő gyerekek többsége az I. sz. Gyermekgyógyászati Klinikára kerül, ahol nemcsak szakmailag, de emberileg is a lehető legjobb ellátást kapják. Anyaként érintett szerzőnk beszélgetett az Arcrekonstrukciós Centrum vezetőjével, dr. Nagy Krisztiánnal.
Mindig nagy az ijedség, ha egy kisbaba idő (azaz a 37. terhességi hét) előtt érkezik, netán a túl kicsi súlya miatt számít koraszülöttnek. Ám szerencsére az anyatej – vagy annak híján a donor anyatej – pont olyan összetételű, amire a korababáknak a legnagyobb szüksége van.
Sem szégyellni, sem bagatellizálni nem lenne szabad a császármetszést annyival, hogy „sebaj, a lényeg, hogy a baba egészséges”. Ez is egy szülésélmény, ami jókora nyomot hagy a baba és az anya életében – csak érdemes szembenézni vele, és mélyre ásni.
Miért fullad sok fogyókúra kudarcba, és torkoll végül jojóeffektusba? Hallgassátok meg Iveszics Inez történetét, aki eddig tizenhét kilótól szabadult meg.
Sok nő tapasztalja, hogy negyven felett elkezd hízni, akkor is, ha nem eszik többet, mint addig. Ráadásul a zsír leginkább a derékra rakódik, aminek egészségügyi kockázata is lehet. Dietetikus vendégszerzőnk elmondja a miérteket, és azt is, mit tehetünk a jelenség ellen: