A gyereknevelési módszerek változnak, csak a szülői lelkiismeret-furdalás örök
Helikopter, buldózer, tigris, szabadelvű, pozitív és a lassú szülők – de mégis melyik a leginkább célravezető nevelési elv? Már ha van olyan egyáltalán.
Helikopter, buldózer, tigris, szabadelvű, pozitív és a lassú szülők – de mégis melyik a leginkább célravezető nevelési elv? Már ha van olyan egyáltalán.
Egy kutatás szerint az alkoholról való teljes leszokás áll a leggyakrabban megszegett újévi fogadalmak toplistájának élén. De mi van akkor, ha nem az absztinenciát, hanem a mértékletességet célozzuk meg?
Milyen mintát ad a gyerekeinek az anya, aki veszi az erőt és bátorságot, és lassan, de biztosan elkezd leválni róluk? Kőrizs Kata elmeséli saját tapasztalatait:
„Mindenkinek így kéne tennie: ha megvan a tehetsége, a lehetősége, a kapacitása, dolgozzon saját magán és nyújtson valamit a közösségnek is.”
Egy hazai kutatás szerint a gyerekek 15 százalékát rendszeresen bántalmazzák a kortársai. Szülőként azonban kutya kötelességünk észrevenni a bullyingra utaló jeleket, és fellépni ellene.
Mintha a fél világ a határhúzás feladatával küszködne. Ha mindannyian ebben vagyunk, miért nem a rendszeren változtatunk? Vagy a természetünkhöz tartozik, hogy bármennyi feladatunk is van, azt mindig soknak érezzük?
Néha teljesen összeomlunk, és apró darabokból építjük újra magunkat: ha viszont sikerrel járunk, mint a japán kerámiák esetén, az aranyporral kevert ragasztó is több lehet bennünk.
De mégis hol keressük a reményt 2024-ben? Ki fog itt még változtatni, ellenállni, közügyekkel foglalkozni? Érzelmekről szóló sorozatunk befejező része.