Steiner Kristóf: Egész életemre nyári táborozó maradtam
„A többség, amikor »nagy lesz«, elfelejti, milyen is volt táborozni” – nemúgy Kristóf, aki annyira szerette ezt a műfajt, hogy mára műsorvezetőből táborvezető lett!
„A többség, amikor »nagy lesz«, elfelejti, milyen is volt táborozni” – nemúgy Kristóf, aki annyira szerette ezt a műfajt, hogy mára műsorvezetőből táborvezető lett!
A tudomány már egész sokat tud arról, miért és mitől tolódik ki az élettartamunk, és hová fejlődhet még ez a folyamat. Fogadjunk, hogy te is kíváncsi vagy rá!
Hogyan segíthet egy másik ország helyére tenni a kapcsolatunkat a saját hazánkkal? Milyen, amikor eggyel hátrébb lépve, egészben látjuk a képet? Egyáltalán, mit jelent a globalizált világban felnövekvő, külföldön otthosan mozgó Z generációnak a hazafiság fogalma? Ennek járt utána kortársai között Pichler Zsófi.
1969 erős év volt a mérnöki csúcsteljesítmények szempontjából: nemcsak a Holdra sikerült eljutni, de a szuperszonikus utasszállítás területén is ekkor értek el hatalmas áttörést. A Concorde több mint negyed évszázadig uralta a légteret, hogy aztán viharos gyorsasággal búcsút is intsen neki. Az ég királynőjének történetéről Dián Dóri mesél nektek:
Körülbelül 200 ezer ember hagyta el Magyarországot a 65 évvel ezelőtt, október 23-án kitört forradalom nyomán, ez pedig rákényszerítette az Egyesült Nemzetek Menekültügyi Főbiztosának Hivatalát arra, hogy felnőjön a feladathoz, és gondoskodjon ennyi ember biztonságos elhelyezéséről.
„Nem normális mindig elérhetőnek lenni” – mondja a komoly közösségi médiás jelenléttel bíró kolléganőnk, aki szerint természetes védekező módszere a ghostingolás, vagyis az, hogy időnként nem válaszol a különféle megkeresésekre. Mert annyi ingerre, amennyi manapság ér minket, már képtelenség mindig reagálni. Szerintetek?
Egyesek számára a szürcsölő, szipogó, izgő-mozgó emberek nemcsak idegesítőek, hanem valódi kínszenvedést okoznak. Miért? Bemutatunk két új pszichológiai fogalmat, a mizofóniát és a mizokinéziát.
Illúzió, hogy mindig mindent egyedül kell megoldani. De ha nincs belső tartásod, akkor a legerősebb közösség sem képes megtartani. Szabó Anna Eszter pszichológus anyukájával beszélget – ezúttal arról, hogy „egyedül nem megy”.