Az én háromlábú székem: a testem, az elmém, az érzelmeim
Hogyan lehet újra és újra felállni a veszteségből, egy krónikus betegségből, erőt meríteni belőle, és békére lelni? Krajnyik Cintia mesél nektek az idei nyaráról.
Hogyan lehet újra és újra felállni a veszteségből, egy krónikus betegségből, erőt meríteni belőle, és békére lelni? Krajnyik Cintia mesél nektek az idei nyaráról.
Azáltal, hogy pénzügyi stabilitást nyújt nekik, a tengeri szivacsok tenyésztése a zanzibári nők számára egy új élet lehetőségét biztosítja, amiben kevésbé kiszolgáltatottak a kizsákmányolással és bántalmazással szemben.
Mi van akkor, ha egy gyerek a gonosszal azonosul, nem a pozitív hőssel? Hogyan érdemes mesét választani, ha a gyerekünk nehéz helyzettel küzd? Miként segít a mese a bántalmazónak és a bántalmazottnak egyszerre? Széles-Horváth Anna szakértőkkel beszélgetett a meseterápiáról és a tudatos meseválasztásról.
Ne fürödjön, ne kapcsolja be a biztonsági övet, ne spóroljon… Komolyan ez taszítja a nőket?! (Olvasd el, és azután kommentelj!)
Vajon tényleg nem tud rendesen kiteregetni? És mi lenne, ha hagynád, és nem „rendesen” teregetne ki – aztán kiderülne, hogy pont olyan jó az is?
A szakkör kifogyott, napközis tanár meg nem is volt – kezdhetnénk a klasszikus idézet kifacsarásával a beszámolót a jelenlegi iskolai helyzetről, ha viccelni szeretnénk azzal, ami nehéz. De ez sajnos kicsit sem vicces. Pedig a státusztörvény okozta esetleges (?) fennakadások és felmondások egy része még csak ezután jön.
Mit sportol egy olimpiai bajnok kisiskolás gyereke? És mit gondol az egyesületi sportolásról az, aki egykori sportolóként és szakemberként is ismeri az élsportra nevelés rendszerét?
Létezik hazánkban is klasszikus értelemben vett profilalkotás? Miben segítheti a pszichológus a rendőrök munkáját? Hogy állunk a pszichopátia mérésével? Az újonnan megalakult Kriminálpszichológia Kutatócsoport eseményén járt Milanovich Domi.