Csepelyi Adrienn: Hogyan tévedjünk el két szomszéd falu között?
Kolléganőnk kirándulni indul hű paripájával, Tájfunnal, de véletlenül lemegy a térképről. Vagy rajta se volt.
Kolléganőnk kirándulni indul hű paripájával, Tájfunnal, de véletlenül lemegy a térképről. Vagy rajta se volt.
Baba Yagáknak, azaz vasorrú bábáknak nevezik magukat azok az idős nők, akik közösségi lakhatást hoztak létre Franciaországban. Házuk a város közepén áll, földszintjén szabadegyetem működik. Ismerjétek meg az egyik legmenőbb anti-nyugdíjas otthont!
A kegyetlen törvény célja az volt, hogy megakadályozzák a „rossz minőségű utódok születését”.
Van, hogy a szerettünktől nem a halál választ el (először), hanem a szellemi leépülése. És ilyenkor a temérdek gond mellett a lelkiismeret-furdalással is szembe kell néznünk, amiért időnként haragszunk a betegre, pontosabban arra a valakire, akivé a betegség tette. Kolozsi László megrendítő írása:
A cél és az irány ugyanaz, az út lehet más – Fedor Anna elméleti biológus kötetében egy olyan sokszínű alvástréninget mutat be, ami segít a gyerek és a szülő személyiségéhez szabva megtalálni a megfelelő megoldást:
Kurucz Adrienn múlt héten Közép-Szlovákiában barangolt, és nagyon lelkesen tért haza. Ajánlójában kevésbé ismert, ám annál nagyszerűbb programlehetőségeket is említ:
Tóth Flóra annak járt utána, milyen hatással van az emberre, ha idősebb testvére(i) vannak, illetve ő hogyan befolyásolja a nővér(ek)/báty(ák) személyiségfejlődését:
Oké, a szomszéd kertje mindig zöldebb, de miért muszáj, hogy még a nyara is izgalmasabb legyen, mint a miénk? Nyáry Luca bemutatja nektek a vakációirigység jelenségét, és azt is, hogyan küzd ellene.